Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pontosan mi kell ahhoz, hogy...

Pontosan mi kell ahhoz, hogy kriminálpszichológus lehessek?

Figyelt kérdés

Még van 3 évem, hogy beadjam a jelentkezési lapot az egyetemekre, és tudom, hogy addig sok minden változhat, de engem ez érdekelne, mert imádom a pszichológiát, de mondjuk nem a diliházban akarok dolgozni, a kisgyerekeket meg nem bírom, szóval az is kiesett, de azt sem szeretném, hogy jöjjenek hozzám az emberek és a rémálmaikról meg a gyerekkorukról beszéljenek:D


Lényeg a lényeg, arra lennék kíváncsi, hogy egy képzés mennyi idő, érdemes-e Magyarországon ezt a hivatást választani és hogy mennyit keresnek(tudom, hogy ez is sok mindentől függ, de úgy egy körülbelüli összegre nagyon kíváncsi vagyok). És hogy elvégezzem-e az orvosit ehhez, hogy pszichiáter legyek? (Vagy ez kell is ehhez a szakmához?)

Na meg ha esetleg valaki tájékozott lenne ugyanebben a témában, csak külföldi körökben és leírná, amit tud, nagyon hálás lennék:)



2013. aug. 9. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A pszichológus, mint a neve is mutatja, nem pszichiáter. Bölcsészkarokon képzik, pl. ELTE, Pázmány, KRE stb. Ha már bent vagy, el tudsz kezdeni szakosodni valamilyen irányban.
2013. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

"Nem diliházban akarok dolgozni"- pedig a pszichiáter

általában olyan helyen dolgozik-

Pszichiátriai osztály (esetleg addiktológia)

2013. aug. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a tartalmas válaszokat, tudom a pszichológus és a pszichiáter közti különbséget:)
2013. aug. 10. 22:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor kár, hogy nem derült ki a kérdésedből.
2013. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat :)
2013. aug. 14. 23:27
 6/6 anonim válasza:
vegul hogy dontottel? en is ugyan igy allok most :/
2021. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!