Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakot válasszak?

Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek, leginkább a nyelvek érdekelnek, ezért angolból teszek emeletet valamint a 2. idegennyelvből közepet. Eddig turizmusra akartam menni, de mindenki büfészaknak nyilvánítja... szerintetek milyen szakot válasszak? (a reál tantárgyakat hagyjuk, inkább humán beállítottságú vagyok)

2013. aug. 16. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mehetnél keleti nyelvek és kultúrák szakra, vagyha esetleg egy egy nyelv jobban érdekel, mint például az angol vagy a német, akkor mehetsz anglisztikára, vagy germanisztikára.

Ha jó a nyelvérzéked mindenféleképpen ki kellene használni. Gondolok én arra is, ha netán tán egyetem mellet lenne időd, több nyelvet is tanulni, az midnig is kincs volt!

2013. aug. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az anglisztikán gondolkodtam, mert mindig is az angol érdekelt a legjobban, de ahogy néztem onnan leginkább angol tanárként vagy tolmácsként tudnék szakosodni és ezek viszont egyáltalán nem érdekelnek... :/ a tolmács még talán, de a tanár semmiképp.
2013. aug. 16. 23:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig mehetnél BGF külkerre is.

Vagy BGF pénzügy-számvitelre.

2013. aug. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 delusion ***** válasza:

Háát...PSZ-re úgy, hogy elmondása alapján inkább humán beállítottságú? Nem lehetetlen vállalkozás, meg lehet csinálni a tárgyakat talán úgy is, de a mikro, makro, opkut, analízis, linalg, vállalati pénzügyek, valszám, pénzügyi számvitel etc. azért szenvedős lenne, tehát úgy kábé az egész szak. Nem tudom, hogy ezek közül melyek vannak BGF-en, de biztos akad egy pár.


Kérdező, szerintem érdemes kompromisszumokat kötni magadban, mert nyelvekkel főszabály szerint a tanár/tolmács/fordító triász valamelyike lesz az ember. Ami egyáltalán nem rossz, de ha neked ezek nem igazán szimpatikusak...mit szeretnél csinálni a nyelvekkel az életedben, mire gondoltál? Ha tényleg jó a nyelvérzéked, akkor azt mindenféleképpen ki kell használnod valamilyen minőségben, azonban nagyon kevés információt adtál meg ahhoz, hogy egy komolyabb választ fektessünk le számodra. Fontos az is, hogy ne legyen számodra érdektelen az egész, elég rossz lenne úgy koptatni a padokat sokadévesen, hogy meguntad az egészet. Keress mintatanterveket, nézd meg, hogy mikre számíthatsz ilyen szakokon.

2013. aug. 17. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A fordítás kifejezetten érdekelne, az még tetszikiis de gondolom ilyen témában nem igazán indul képzés. Ami emellett igazán érdekelne az a rendezvényenszervezés, utazások szervezése, lebonyolítása, turistáknak városnéző programok szervezése, stb... Szóval ha tehetném én szívem szerint műfordítással és rendezvényenszervezéssel foglalkoznék párhuzamban. A rendezvényenszervezés miatt gondolkodtam a turzmison, ahol közben nyelvet is vehetnék fel a fordítások miatt, de ezt a szakot kb mindenki lehúzza, ezért vagyok elveszve.
2013. aug. 17. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!