Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondják szinte minden...

Miért mondják szinte minden szakra, hogy nem lehet vele semmire sem menni, hogy büfészakok?

Figyelt kérdés

Hallottam már ezt:

-földrajzra

-fizikára

-bioszra

-magyarra

-törire

-marketingre

-turizmusra

-infókönyvtárra

-szociológiára

-pszichológiára

-jogászra

-kommunikációra

-anglisztikára

-germanisztikára

-tolmácsra

-olajmérnökire (!)

-orvosra (!!!!!)


A szakmák közül meg szakácsra és még jópárra,kb az okj-s szakmák felére hallottam már ezt.


Akkor mit lehet választani? Mi nem büfészak a közvélemény szerint? Van még egyáltalán olyan?

Nem lehet mindenki éhbérért tanár vagy ápoló,illetve a szoli-műköröm-kozmetika vonal is kezd telítődni. És gépész-,vegyész-,és villamosmérnök se lehet az egész ország. De még pénzügyi szakember sem.

Valóban csak ezek közül lenne érdemes választani?

(Halkan megjegyzem,hogy az orvost addig tartja csak valaki büfészaknak,amíg vagy ő maga,vagy egy családtagja,netán a gyereke meg nem betegszik. Amúgy ezt a bődületes baromságot itt,a gyakorin sikerült olvasnom.)


2013. aug. 17. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez a gyakorikérdések. Itt a bukdácsoló mérnökhallgatók/ közgazdászok telepedtek meg, akik úgy vezetik le a frusztrációjukat (+ mentik fel magukat a sikertelenségeik alól), hogy másokat bántanak.
2013. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert valaki elkezdte, a többi hülye meg megy utána. De bővebb belátása egyiknek sincs, egyik általad felsorolt szakra.

Meg azért is, mert itt Magyarországon csak azt veszik emberszámba, aki valami kézzelfogható dolgot tesz le az asztalra. Hogy a szellemi fejlődéshez mennyire járul hozzá, azzal nem törődik senki.

2013. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Azért, mert otthon egyikkel se mész semmire. Ha külföldön tervezel elhelyezkedni, akkor az olajmérnökivel és orvosival már mész valamire
2013. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De akkor itthon mivel lehet bármire is menni? Tudsz mondani vmi konkrétat?
2013. aug. 17. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Itthon csak a mérnököket veszik emberszámba.

Őszintén szólva, engem nem is érdekel, hogy el tudok e majd helyezkedni, ha azt tanulhatom, amit szeretek. Azonkívül, ha az ember elkötelezett a tervei mellett, akkor úgyis el tud majd helyezkedni.

Ha mulya vagy és nem építed ki a kapcsolataidat az egyetemi évek alatt, akkor lesheted az állítólag piacképes mérnöki diplomádat, miközben egy a társadalom által büfészakosnak megítélt angol - orosz szakos már rég egy jól menő irodában ücsörög és jó pénzért írogat e-maileket más cégeknek. Mert ő kihasználta a kapcsolatokat meg a nyelvtudását :-)

2013. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
92%
Fizikára? Azt végeztem, és kb nincs munkanélküli évfolyamtársam... Más kérdés, hogy _nagyon_ kevesen végeztünk.
2013. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is nehezen tudom elképzelni, hogy aki elvégzi mondjuk a BME-n a fizika mestert, az munkanélküli legyen...
2013. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!