Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kör kerület, terület képlet,...

Kör kerület, terület képlet, pi kiszámítása, levezetése. Egy jó leírással vagy érthető linkkel segítene valaki?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy suliban teljesen érthetően levezettük de ez nagyon rég volt. Keresgéltem a neten, de nem találtam olyat, ami könnyen követhetőnek tűnt volna...

Előre is köszönöm.


2013. aug. 19. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Kör kerülete, területe: Integrálszámítással gyerekjáték.


Pi-meghatározása: Sokféle módszer létezik, "pi közelítése címmel keresgélj".

2013. aug. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi de akkor pontosítom a kérdést. Úgy emlékszem h kb 8.-ban, max. 9.-ben tanultuk ezt. Nagyon lelkes és jófej tanárom volt, simán el tudom képzelni, hogy máshol később tanítják ezt, de onnan tudom, hogy max 9.-ben lehetett, mert utána elment szülni.

Valami olyan dereng, hogy a kör négyszögesítése, de lehet h ez hülyeség...

Én nem használtam ezeket jó néhány éve, nagyon kikoptak, de azt tudom, hogy akkor teljesen érthető volt.

És most a gyerekemmel szeretném majd átvenni, ők még nem tanulták. Azt a magyarázatot keresem, amit mi vettünk, pont azért, mert tudom, hogy követhető volt.

Ilyet tud valaki? Tehát amit egy 8-9.-es megértene?

2013. aug. 21. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit mondasz (kör négyszögesítése) ott arról szól a történet, hogy a kör kerületét közelítjük sokszögekkel.

Először 3, 4, 5 -szöggel, n-szöggel.


Ebből lehet csinálni egy sorozatot...

A közelítést meg tudja csinálni egy általános iskolás is, de nem teljes precizítással, mert ehhez is olyan fogalmakat kéne bevezetni, hogy sorozatok összege, határértéke, konvergenciája, stb.


Általános iskolába, max. annyit lehetne, hogy kiszámolni a körbe írható és a kör köré írható négyszög kerületét/területét.

Mivel a kör a 2 között van, ezért átlagolod a kettőt, és valami kijön, ebből is lehet közelíteni a pi-t.


Más módszert nem tudok, amit egy ált. iskolás megértene.

2013. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Valami ilyen lehetett, igen. Kipróbálom, aztán majd lehet, hogy jövök nyafogni, ha elakadunk valahol...
2013. aug. 22. 21:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Levezettem, a kerületátlagból 2+gyök2=3,414 jön ki.


A területátlagból pedig kerek 3.


Ha ezeket is átlagolod, akkor pi~=3,2, első ízben jó közelítés.

2013. aug. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én valamit elrontottam máris.

A területnél nekem is meglett a 3 mint átlag de a kerületnél megnéznéd h mit csinálok rosszul?

A köré írt négyzeté ugye 8*r

A beleírt meg 4*√(2*(r^2))

az átlaguk 6,828 (2π)

ebből nekem 3,414

Hol a hiba? :(

2013. aug. 22. 23:18
 7/7 A kérdező kommentje:

Már rájöttem, hogy a kerület átlagnál vártam h az átlagok átlaga jöjjön ki :D

Még egyszer nagyon köszi a támogatást!!

2013. aug. 22. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!