Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most alá kell írnom a hallgató...

Most alá kell írnom a hallgató szerződést?

Figyelt kérdés

2008/09 -ben kezdtem a sulit nappalis hallgatóként.

Most átjelentkeztem levelezős képzésre és kaptam borítékban 2 szerződést.

Ezeket köteles vagyok aláírni vagy csak bepróbálkozik az egyetem?

(Miskolc Egyetem)

Igazából arról szól kb. , hogy az önköltség 100% át be kell, hogy fizessem ha jól értelmeztem.

De máshol olvastam, hogy aki korábban kezdte tanulmányait azokra ez nem vonatkozik.

De nem tudom, hogy ilyenkor ugyanolyan diáknak számítok mintha most kezdtem volna az egyetemet elsősként?



2013. aug. 24. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan diáknak számítasz, mintha most kezdenéd, mivel rendes felvételi eljárásban jelentkeztél. Ha van még államilag támogatott féléved akkor igen, ahhoz hogy államin legyél, alá kell írnod a hallgatói szerződést.


Amit a hallgatói szerződésről írsz az nem igaz. Az előző féléveidből semmit se kell visszafizetni, és ami féléveket most eltöltesz az egyetemen annyi időt (1 félév = 150 nap) kell dolgozni Magyarországon, DE ezt az elkövetkezendő 20 évben kell teljesíteni, vagyis az egyetem befejezését követő 20 évben dolgoznod kell maximum 1-2 évet (ha 2008 őszében kezdtél, akkor már nem sok lehet hátra) Magyarországon, vagy ha nem teljesíted akkor kell kifizetned a képzésed összegét. (Nem olyan durva az, ha a külföldi fizetésekhez méred. Ha elmész külföldre gyorsan összeszedsz annyit, ha meg Magyarországon maradsz, akkor úgy sem kell kifizetned.) Ha kevesebbet teljesítesz akkor a teljesítéssel arányosan kell visszafizetni.

2013. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem nem egy hallgatói szerződésre beszélünk.

De mindjárt lefényképezem és felrakom ide.

2013. aug. 24. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Én az állam felőli hallgatói szerződésről beszéltem, ami tartalmazza a "röghöz kötést" és a többi feltételt az államilag támogatottakra vonatkozóan. Ha teljesen másról van szó, akkor elnézésedet kérem, mivel eléggé félreértettem a helyzetet.
2013. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Semmi probléma! Nem voltam teljesen egyértelmű.


A képek:

1.


[link]


2.


[link]

2013. aug. 24. 17:20
 5/6 A kérdező kommentje:
Szinte csak a címben van különbség.
2013. aug. 24. 17:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Költségtérítésesre jelentkeztél nem? A szerződés szerint igen, fizesd be a tandíjat, ezen mi nem világos?
2013. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!