Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakmát ajánlanátok nekem?

Milyen szakmát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Képességeim: jó beszédkészség, jó nyelvérzék, jó magyarázó képesség, reál-beálítottság(érdeklődés miatt), elég jó problémamegoldó-képesség, számítógépes problémákat megoldok, programozás megy

Tulajdonságaim: érdekelnek a tudományos dolgok, témák; szeretek csapatban dolgozni, szeretek segíteni másoknak megoldani különböző problémákat

Kedvenc tantárgyaim: matek, kémia, fizika, biológia, földrajz és angol (ezekből nagyon jó vagyok:D)


Olyan típusú ember vagyok, akit több minden érdekel, több terület, viszont ide-oda hajlok, hezitálok.. Szóval a leírtak alapján arra kérlek titeket, hogy állítsatok össze egy szakma listát, mely ezekhez igazodik. S majd én ezek közül válogatok. Ha valaki leír egy szakmát, s van egy ismerőse, aki azt gyakorolja, akkor megkérem az illetőt, hogy azt is írja oda, hogy az ismerőse mennyit keres, hogy kezdte, milyen volt neki az egyetem stb.



2013. aug. 25. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
legyél külföldön antropológus. Ha nem akkor legyél idegenvezető. Ha az se akkor legyél valamilyen orvos például gyerekorvos.
2013. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Vegyészmérnök/ gyógyszerész.
2013. aug. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Vagy IT-szakembernek is mehetnél.

Programozónak

2013. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ezekkel baromi sok felé lehet menni.

Matek/angol párosítással pl. közgázra.

Matek/fizika/biológia/kémia párosítással mérnökire.

Kémia/biológiával fogorvosnak, általános orvosnak, gyógyszerésznek tudsz menni.

De pl. bármelyik természettudományi képzés. Kémia, biológia, matek, fizika, földrajz alapszak...


Igazándiból csak rajtad áll, hogy merre mész. A matekkal semmiképpen sem lőhetsz mellé, ezt ajánlom elsősorban, aztán majd valamit párosíts hozzá.

2013. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, elég sok mindenből jó vagy, az előny abban, hogy több dologból választhatsz, viszont hátrány lehet abban, hogy merre indulj el, ami annó nekem is nehéz volt. Nekem az segített, hogy feltettem magamnak sok-sok kérdést, és kitartóan kutattam a választ, erre már van egy jó kérdéslista, javaslom, előbb ezzel kezdd, mielőtt szakmákkal kapcsolatos leírásokat olvasol:

itt találsz egy jó ingyen letölthető anyagot:

[link]


Illetve 0. lépésnek esetleg nézd meg a tesztet is ( [link] mert nálam pl. az volt, hogy nehezen tudtam csak a saját igényeimre figyelni, illetve arra, hogy mit csinálnék szívesen, ebben pedig volt pár gátló hiedelmem, amiket át kellett alakítanom.


Egyébként bármibe is vágsz majd bele, mindig van módosítási lehetőség, és sokszor csak úgy derül ki, hogy neked való-e egy munka, ha kipróbálod benne magad.


A tantárgy lista, amit leírtál nagyon sok mindent tartlamza, van olyan ezek közül, ami esetleg jobban érdekel a többinél? Pl írtad, hogy programozol. Az informatikával amúgy rengeteg mindent kezdhetsz, ott egy fizika-matek párosítás kell, és a készségek egy része, amit leírtál szintén jól jön.


De az egész akkor működik igazán, ha motivált vagy benne, ha szívesen csinálod, azt pedig, hogy te melyik tevékenységnél érzed úgy, hogy repül az idő, csak te tudod megmondani, mert te érzed:)


Én hagytam annó, hogy a szüleim segítsenek a döntésben, mert túl sok minden érdekelt, de annyira semmi sem igazán, hogy magamtól döntsek, ettől viszont elveszik az ereje annak, amit csinálsz. Még úgy is vannak mély pontok, ha magadtól döntesz, nemhogy akkor, ha valaki más tanácsára indulsz el egy pályán.


Annó én kitöltöttem egy egész erre vonatkozó pályaválasztási tesztkönyvet(szakmaleírásokkal,milye személyiséghez mi passzol,stb.) és elmentem pályaválasztási tanácsadásra is, még sem jutottam előrébb egészen idén januárig, de akkor már egy ideje a fentebb linkelt kérdések egy részét kérdezgettem magamtól.


Remélem tudtam segíteni. Amúgy az ipari piackutatásban is jól jöhetnek a készségeid talán a programozást kivéve, mert az összes többi dolog stimmel hozzá, és itt kb. mindegy, hogy melyik szakot végzed el a földrajzon kívül, az összessel el tudsz helyezkedni, külföldön legalábbis biztosan. Otthon azt hiszem olyan 150 nettó körül kapnak, Németországban 1600-1800 euró nettó/hó körül (kezdőként), és ha pl. fizikát, matekot vagy kémiát végeztél, még az angoltudás is elég lehet.

2013. aug. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindannyiotoknak! Főleg az utolsónak, mert tényleg rávilágítottál arra, hogy mi is a problémám..
2013. aug. 28. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!