Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri tanárnak tanulni most,...

Megéri tanárnak tanulni most, hogy megemelik a bérüket? Lehetne így belőlem tanár? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Rengetegen mondják (még a szüleim is),hogy ne legyek tanár de engem csak ez érdekel semmi más. Sajnos szakközépiskolába jelentkeztem és még van 1 évem hátra de nagyon szeretnék töri-matek vagy töri-info szakos tanár lenni? viszont a legtöbb tanár gimnáziumból jelentkezik így egy kicsit hátrányban érzem magam :(( szerintetek van esélyem,hogy tanár legyek?? és egyáltalán megéri tanárnak lenni?? és ha igen,hogy győzzem meg a szüleimet??

a válaszokat előre is köszönöm. 17/f


2013. aug. 27. 20:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Anyagilag sosem éri meg, már száz éve nem, de ha ezt szeretnéd csinálni, akkor összességében megéri. A szakközép nem akadály, ugyanolyan érettségit teszel, mint a gimnazisták. Kevesebb a szakközepet végzett tanár, de azért van jó néhány, és ők is megállják a helyüket.
2013. aug. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

"de engem csak ez érdekel semmi más" -ezért megéri (a pénzt nemm lehet tudni, de az másodlagos, azt kell csinálni, amit szeret az ember -ezzel győzd meg a szüleidet)

Járj előkészítőre töriből, matekból! Ahová jelentkezel ott érdeklődj, mikor indul és járj!

2013. aug. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem éri meg. Ugyanis elvették a pótlékokat! Megemelték a heti 22-25 iskolában töltendő óra számot 32-re! Tehát többet dolgozol, vagyis semmivel sem több a béred! Évente vizsgáznod kell, hogy elég jó tanár vagy-e... Kb. bruttó 140-et keres egy főiskolát, 170-et egy egyetemet végzett tanár. Nettóban ez 95 ezer körül lesz. Mire elég ez?

Most végzek töri-magyar szakon....

2013. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én nem is a pénz miatt aggódnék.

Manapság a tanároknak nincs semmi fegyelmezési lehetőségük. Lehetsz te akármennyire kreatív és felkészült, a 80-as IQ-jú cigánygyereknek és a drogos diszkópáwának az életben nem fogod tudni felkelteni a tárgy iránt az érdeklődését.

Ott fognak hangoskodni, zajongani, röhögni és tulajdonképp nem tehetsz semmit.

Ja, és ezt akkor 40 éven át...


Tanárként úgy éri meg, hogy elitsuliban és/vagy magántanárként, ott legalább tényleg figyelnek is az emberre.


Töri-matek?

Szép kezdet, a matekot a fele társaság utálja, így nem leszel túl népszerű.


Töri-infó?

Infón ha nem engeded őket folyamatosan Facebookozni, akkor is utálni fognak.


Na, ha ennyivel nem vettem el a kedved, akkor hajrá! :)

2013. aug. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
És vedd figyelembe, osztatlan a tanárképzés újra. Így meg kell nézni, mert régen adott szakpárok voltak, nem lehettél töri-matek tanár, csak töri-magyar. Most nem tudom, hogy van. De az infot általában tényleg nem veszik a sulik komolyan. De magánban matek is, info is jó. De én is azt hittem, ezt akarom csinálni. Voltunk gyakorlaton, már nem akarom:) Elvégzem, de nem szeretnék minden nap megverve, megfenyegetve hazajönni...
2013. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos azt én is elég sokszor hallom,hogy megverik a tanárt a diákok és sajnos semmi garancia sincs arra,hogy majd elit suliba kerülök viszont ha szükséges tudok nagyon szigorú is lenni.Az informatikát csak azért akarnám mert az könnyű a matekban viszont van kihívás és szeretném megszerettetni az emberekkel de a töri miatt szeretném őket.

Egyébként gondolkodtam még a töri-biosz meg töri-föci szakpárokon is mert azokat is szeretem de azok más tészták mert nekünk kötelezően az info volt a kötelezően választható tárgy 11-ben,de elfogadják a biosznál is és a föcinél is de úgy meg mi értelme..

Azt egyébként tanítják a tanároknak az egyetemen,hogy hogyan tartasanak fegyelmet az órákon vagy valamit az órai fegyelem eléréséről ??

2013. aug. 27. 22:56
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tanítanak olyat, hogy hogy tarts fegyelmet

Gondolják,azt majd a "gyakorlatban" megoldod

2013. aug. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nagyon elméleti az oktatás az egyetemeken
2013. aug. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Értem.. :S

És amúgy ha elvégezném az egyetemet akkor lenne egyből munkám?

Mert rengeteg helyen olvastam meg hallottam,hogy az ilyen fizika meg kémia tanárok egyből kapnak munkát nem úgy mint a többi tanár.

2013. aug. 28. 08:33
 10/20 anonim ***** válasza:
Fizika, kémia, informatika garantált munkalehetőség.
2013. aug. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!