Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen ösztöndíjak vannak...

Milyen ösztöndíjak vannak roma származású egyetemistáknak?

Figyelt kérdés
Feltudnátok sorolni, hogy milyen ösztöndíjlehetőségek vannak roma származású egyetemistáknak, és hogy ezeket hol találom meg. Köszönöm.

2013. aug. 28. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Remélem semmilyen, ez ugyanis diszkrimináció lenne a magyarokkal szemben.
2013. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem kifejezetten romák, hanem halmozottan hátrányos helyzetű romák számára van [link] .

Egyébként megnézném a kedves elő hogyan járna egyetemre ha a szülei együtt keresnének annyit, mint amennyi neki volt gimis korában egyheti zsebpénze...

2013. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves Első Hozzászóló!

Nem vitatkozni/politizálni akarok, és nem is a véleményed kérdeztem.

Én csupán feltettem egy kérdést, az hogy a kérdés tárgya mennyire zavar téged, az nem érdekel. A saját véleményem sem írom le a te hozzászólásodról, mert nem ide tartozik.

2013. aug. 28. 21:22
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

#2 Miért? Egy magyar ember családja nem lehet annyira szegény?

Nem piszkálódásból mondom (roma származásúak között is ugyan úgy vannak normálisak, illetve nem normálisak), de kíváncsi vagyok azért a válaszodra.

2013. aug. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mint már írtam nem vitatkozni akarok, és "kommentháborút" sem szeretnék, csak a kérdésemre választ kapni.


Kérem aki vitatkozni, társalogni, gyűlölködni, okoskodni akar, az keressen magának egy fórumot, ott kiadhatja magából. Köszönöm.

2013. aug. 29. 15:50
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem neked szegeztem a kérdést, ergo nem veled akarok vitázni. Reagáltam egy válaszra, ezzel nem a roma származásúak ellen szóltam, hanem saját magamat akarom megvédeni (mert mi sem állunk olyan jól anyagilag, mégis magyar származású vagyok).
2013. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen igaza van a kérdés kiírójának. Miért itt éli ki magát minden troll, van egy r.h.dt egyszerű kérdés, aki tudja rá a választ válaszol. A többi mind csak kötekedik és keresi a lehetőséget a vitára.

Nem értem azokat az embereket akik itt akarnak eszmecserét folytatni, vagy a nézeteiket másokkal megosztani, arra tényleg keressenek egy fórumot.

2013. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
#7 A kérdés szempontjából a te válaszod ugyan olyan haszontalan, mint az enyém.
2013. aug. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Majdnem mindenhol van önkormányzati ösztöndíj.
2013. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"#2 Miért? Egy magyar ember családja nem lehet annyira szegény?

Nem piszkálódásból mondom (roma származásúak között is ugyan úgy vannak normálisak, illetve nem normálisak), de kíváncsi vagyok azért a válaszodra."


A romákkal szemben sokkal nagyobb a társadalmi elvárás, és a mai világban azért elég nagy riszpekt ha egy roma eljut odáig, hogy természettudományos diplomát akar szerezni, és első éves.

Egyébként meg a hátrányos helyzetűeknek van még egy nagy halom támogatás. Pl az egyszeri kb 70 ezer forintos támogatás beiratkozáskor aztán egy csomó havi 35 ezer forintok, akinek meg nincs 2 testvére vagy halt meg valamelyik szülője az kapja be az elős évben aztán esetleg kaphat valami 3500 forintot egy fél évre ami egy kreditre nem elég.

2013. aug. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!