Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Cigány kultúra oktatása az...

Cigány kultúra oktatása az iskolákban? Szülők mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon nincs jó véleményem erről.
2013. szept. 1. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
A nem létező dolgokat kétlem, hogy sokat lehetne oktatni. Hála istennek én már rég nem vagyok iskolás, ha pedig gyerekem lesz, ő nem magyarországon lesz iskolás
2013. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tetro ***** válasza:
Kérdező, semmilyen közlemény semmilyen hivatalos szervtől nem jelent meg. Egyáltalán nem tud erről az egészről még semmit. Egyébként a cigány kultúra eddig is volt az iskolákban oktatva minimális szinten, valószínűleg ezután sem lesz jobban. Érdekelne, hogy te milyen részletekről tudsz, ami alapján ennyire fel vagy háborodva.
2013. szept. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Annyira vicces, hogy az emberek hogy tudnak ugrani az ilyen gumicsontokra. Mi olyan rohadt nagy probléma azzal, hogy a gyerek egy népcsoport történetét megtanulja, egy olyan népcsoportét, amivel mondjuk minden nap találkozik? Vagy ne tanuljanak Izraelről sem, mert "büdös zsidók", vagy Németországról sem, mert "büdös nácik"? Engem sem különösebben érdekelne a cigányság kultúrája, de a skandináv népeké sem, mégse vetetném ki a gyereket az iskolából, csak mert én egy tulok vagyok, aki nem ismeri a történelmet.
2013. szept. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
ne haragudj, de engem egy zsidó, német, skandináv, vagy más állampolgár sem rabolt még ki fényes nappal az utcán. Cigányok viszont már próbálkoztak, nem is kevés alkalommal...
2013. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyetértek a 4. válaszolóval.


Én magam is szülő vagyok.

Nem szeretném , hogy ezt a kultúrát tanulják , tanuljanak a kelet-ázsiai kultúrákról, vagy a skandinávról ,de ne a cigányokéról.

Sok jó nem fog belőle származni belőle.

2013. szept. 1. 18:16
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Pontozzatok le nyugodtan. Biztos azt gondoljátok, hogy kurucinfón nevelkedett szélsőjobbos rasszista idióta vagyok. A helyzet az, hogy a világ összes pontjáról dolgoztam emberekkel. Semmi bajom az afrikaiakkal, ázsiaiakkal, dél-amerikaiakkal, egyedül a cigányokkal. SEHOL nem éltem át azt, amit magyarországon. Nem tudom, néztétek-e a hireket az elmúlt évben... Bándy Kata, egy rendőrségnél dolgozó pszichológus, megtámadta, megerőszakolta, majd megölte valaki. A médiában sehol nem emlitették a származását. Páva Sarolta, a pécsi polgármester lánya (!) alig úszta meg Kata sorsát, mégse lehetett látni sehol a médiában, hogy az elkövető cigány volt. Ez csak két eset a számtalanból. 10-15 év múlva egy szülő nem engedheti el a 20 éves lányát szórakozni, féltve az ilyen állatoktól?


Bár tulajdonképpen ez a ti problémátok lesz, nem az enyém. Érdekes, itt elvétve vannak ilyen esetek, nem úgy, mint otthon. 3 nap volt a leghosszabb idő-intervallum, ami alatt a facebook-hirfolyamon ne láttam volna felhivást újabb eltűnt személyekről.


A másik röhej: egy személy eltűnését nem lehet bejelenteni, amig az utolsó kapcsolattól 48 óra el nem tellik.. tudjátok, mennyi minden történhet 48 óra alatt?

2013. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
#4 Szerintem nem a cigányság kultúrája és történelme akart téged kifosztani, hanem egy random Kolompár Józsika. És továbbra is az a kérdés, hogy ha már megtanuljuk más népek történelmét, akkor miért pont azt hagyjuk ki, amelyikkel jelenleg is együtt élünk? Úgy állítjátok be a dolgot, mintha ez a tudás több késeléshez vezetne, vagy a gyerek rákapna a lopásra emiatt. Lehet kedvelni vagy utálni őket, attól még a tudás ettől független és hasznosítható.
2013. szept. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
engem egy ilyen nép története és kultúrája nem érdekel. A probléma nem az, hogy EGY random kolompár gazsika akart kifosztani, hanem egy fél kolompár-familia...
2013. szept. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
#6: Gondolom akkor neked kimaradtak az angliai balhék a pakisztániakkal, a Franciaországban rendszeresen gyújtogató és romboló bevándorlótömegek, esetleg a harlemi feketék jó híre. Tehát én nem érzem úgy, hogy a cigánysággal mi valami különleges pozíciót töltenénk be az országban élő kisebbségek szempontjából.
2013. szept. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
angliában is jártam veszélyes környéken, mégse volt semmi probléma.. harlemmel ugyanez.
2013. szept. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!