Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ROSZZ orvosira járni?...

Miért ROSZZ orvosira járni? (Csak a negatív oldala érdekel, de az jöhet keményen! )

Figyelt kérdés

Ezzel segítenétek, mert az utóbbi időben azon gondolkodtam, hogy de mennyire lenne orvosira menni, csak az a bökkenő, hogy nem ezt terveztem, nem azokat a tárgyakat tanultam, így sosem lesz belőlem orvos.

De a legrosszabb, hogy lehetett volna, mert van hozzá eszem csak 1 éve másképp döntöttem.

De már mindegy, most inkább abban segítsetek, hogy elmondjátok, miért is NEM lenne jó orvosira járni, hogy ne érezzem úgy, hogy elcsesztem az életem.

Köszi. :)



2013. szept. 2. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok szenvedés és küzdelem az alacsony fizetésért. Mi kell még?
2013. szept. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mármint ez belföldre értve (a kevés fizetés).
2013. szept. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a pénz nem elég ok nekem, a küzdelem része meg pont, hogy vonz. :/ Jó tudom, nem ellenkeznem kéne, azért köszi a választ. :D
2013. szept. 2. 22:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor küzdj meg a két emelttel. Én is most kezdem a bioszt pedig végzős vagyok
2013. szept. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1) Az orvosi nagyon nehéz, annyit kell tanulnod egy vizsgára, amennyit eddig egész életedben összesen tanultál.

2) Nem lesz mellette túl sok szabadidőd, párkapcsolat, baráti kapcsolatok eléggé megsínylik. Ráadásul te is kileszel, mivel alig lesz időd aludni.

3) Nem olyan egyszerű a végére érni. Nem csak egyszerűen elvégzed 5 év alatt és dolgozol, hanem utána még szakosodás, még ez, még az, és mire "rendes" orvos lehetsz, addigra már körülötted mindenki más évek óta stabil munkával rendelkezik, családalapításon túl van stb.

2013. szept. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Miközben oda jársz: Kevés a szabadidőd. Idegileg megvisel. Vannak vizsgáztatók, akik kifejezetten arra mennek rá, hogy bebizonyítsák, hogy nem neked való. Ezután még rosszabbul érzed magad, főleg ha pár hetet egyfolytában tanultál. Nyaranként robotolhatsz ingyen, miközben kutyába se vesznek sokszor.


Aztán ha elvégzed, robtolhatsz 3-4 ember munkáját végezve, ügyeletekkel, kevés szabad hétvégével. Részt vehetsz olyan emberek boncolásán, akiket régóta kezeltél, esetleg meg is kedveltél. Vagy csak látos őket meghalni. A társadalom persze azt hiszi, hogy milyen jó neked és csak sajnáltatod magad. Ügyvédek, akiknek az az egyetlen dolguk, hogy bűnbakot keresve bebizonyítsák hogy hibáztál. Ez sikerülhet nekik akkor is, ha valójában nem hibáztál. Ha elmész külföldre dolgozni, megvet a hazai társadalom. Ha itt maradsz oktatónak, lenéznek a klinikusok és folyamatosan reszketned kell, hogy nem szűnik-e meg az állásod.


Remélem elegendő :P

2013. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Drága, kevés az ösztöndíj. Nekem kb. ennyi a bajom vele.

Persze hozzá lehet tenni, hogy sokat kell tanulni, kevesebb a szabadidőd, mint a legtöbb haverodnak, megrázó dolgokat látsz, vki kikészül idegileg stb.

De sztem nem hülye kifogásokat kellene keresni, hanem ha orvos akarsz lenni, akkor tenni érte. Le lehet érettségizni és el lehet mennin orvosi egyetemre, ha annyira akarsz.

2013. szept. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!