Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem értem, hogy van ez a...

Nem értem, hogy van ez a tárgyfelvétel egyetemen. Nem tudom mit válasszak és kell érte fizetni? Addig nem is tudok felvenni?

Figyelt kérdés

Bocsi ,de elsős leszek és teljesen bepánikoltam.Nem akarok baromságokat kérdezni,de nem nagyon értem ,hogy megy ez.Elvileg nálunk ma ,(szept. 2-től)van a tárgyfelvétel,de fogalmam sincs mit válasszak ,vagy mi alapján kell ,meg ugye a kredit is számít ,vagy csak egyszerűen azt válasszam,amelyik szimpi? Vagyis nyilván nem csak az számít ,de akkor mi ? :) Ja ,és valami olyasmit írnak a tájékoztatóban ,hogy "kreditet érő tantárgy méltányosságon alapuló felvétele kreditenként 499ft." Most akkor ez mi? Lesz majd vajon valaki,aki segít nekem ebben?

Előre is nagyon köszönöm ,ha valaki ír és bocsánat tényleg,ha baromságokat kérdezek!


2013. szept. 2. 22:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt nem írtam,hogy SE-ETK -ról van szó.
2013. szept. 2. 22:16
 2/7 anonim ***** válasza:
Letöltöd a mintatantervet, aztán meg felveszed az óráidat. Abban a kötelezők vannak benne. Nem tudom, mi olyan bonyolult ezen?! Én is elsős vagyok, de eléggé magától értetődő volt, hogy így kell csinálni. :D
2013. szept. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát,iszonyatosan gáz vagyok és már ég is a pofámról a bőr ,de én ilyet nem találok,hogy hol lehet letölteni a mintatantervet... :/

Tanterv van ,és tantárgyi program...

2013. szept. 2. 22:36
 4/7 A kérdező kommentje:
A beiratkozás holnap lesz ,de a tárgyfelvétel már mától van.Akkor az nem lehetséges,hogy azért nem találok ilyesmit ,mert még nem vagyok beiratkozva,ugye?
2013. szept. 2. 22:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor neked neptun-od van ugye? Vedd fel azokat amik mögött ott van hogy kötelező és pár szimpibbet a kötelezően választottakból. Ja és értelemszerűen azokból válogass amik előtt egy 1-es van.
2013. szept. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mintatantervben meg van adva, hogy melyik tárgy hány kreditet ér, ezt akkor kapod meg, ha sikeres a vizsga! Számold össze a krediteket, félévenként 30-at minimum érdemes felvenni, hogy időben elvégezd az egyetemet. Mivel van egy összkreditszám, amit az egyetemi évek alatt teljesítened kell. Évenként 30 kreditet kell teljesítened ahhoz, hogy államin maradj. Elsős vagyok én is, remélem segítettem valamennyit:)
2013. szept. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. szept. 3. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!