Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen, levelezőre fogok...

Egyetemen, levelezőre fogok járni, de ezt nem értem. Ma mondták meg, melyik lesz az első konzultációs hét. De én azt hittem, majd csak hétvégenként kell bejárni. És akinek munkája van, az mit csinál? Ki vesz egy hét szabit?

Figyelt kérdés

Bocsánat ,ha hülye kérdés ,de ez mindig így lesz ,egy teljes hét? Akkor hogy vállaljak így munkát?


köszönöm előre is!


2013. szept. 3. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
ez egyetemenként eltérő. nekünk pl kéthetente két nap vannak órák. szerdán és csütörtökön.
2013. szept. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
iskolája válogatja. Nekünk káosz volt, szabvál órák nem is konzihéten...
2013. szept. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm szépen,hogy írtál.

Megmondom őszintén,ma a beiratkozáson tudtam ezt meg és olyan fejetlenség volt ,meg rohanás,kapkodás ,hogy rá sem tudtam kérdezni,akkor ezentúl,hogy lesz...csak ennyit,hogy az első konzultáció mikor lesz és akkor mondták,hogy egy hét lesz zsinórban.de nem tudom,akkor ezentúl mire lehet számítani...

2013. szept. 3. 22:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Melyik egyetem/főiskola, melyik kar, és szak??

A felvin ez ott volt az információk között hogy szervezi az adott suli a levelezős konzultációkat.

Van ahol kéthetente péntek-szombat

Van ahol kéthetente két nap, de hétköznap

Van ahol havi 1 hét rendesen hétköznapokon

(általában az a 3 variáció szokott lenni)

2013. szept. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Konzultációra csak akkor kell menni, ha valamit nem értesz...
2013. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés, konzultáció is tanár és tantárgy függő..

Levelező nem távoktatás, hogy akkor kell menni ha nem értesz valamit..

Van olyan tanár aki katalógust tart levelezőn is..(igaz elég ritka)

Gyakorlat viszont levelezőn is kötelező, na meg a zh-k megírása is kötelező...Nem csak vizsgaidőszakban van számonkérés attól hogy valaki levelezőre jár.

2013. szept. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Értem és köszi a válaszokat.Akkor nekem valószínű ez a havi egy hét variáció lesz.

de mi az a katalógus?:) vagyis tudom,hogy az micsoda,de ebben az esetben mit jelent? Bocsi.

2013. szept. 4. 00:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Katalógus az felsőoktatásban nem más mint a névsor olvasás, vagy jelenléti ív végigküldése az előadóteremben. Azaz azt nézik ki van jelen és ki nincs. Gyakorlatokon ez rendszeres levelezőn is, előadáson nagyon ritka, de már találkoztam ilyennel. Év elején a tanárok szoktak ilyennel "fenyegetőzni", hogy minden órán lesz katalógus, stb..gyakorlatban nem igazán van. Viszont szak függő is a dolog, mert ha egy kisebb létszámú szak, akkor a tanárok arcról ismernek mire vizsgaidőszakig eljutsz, és bizony az a tapasztalat hogy aki nem volt ott előadáson előszeretettel buktatják, vagy legalábbis sokkal nagyobb számban, mint azt aki mindig jelen van.
2013. szept. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is havi egy hét a levelezősöké. Azt jelenti, hogy kb 3 hétben letudják azt, amit mi 3 hónapban. Javarészt úgy vannak itt, hogy a munkáltatójuk támogatta, vagy kérte a diplomát, így elengedi őket egy-egy hétre. Van olyan, aki addig táv melózik, szünetekben és suli után dolgozik fél éjszaka, legalább annyit, amennyit muszáj.

Úgy nehéz ügy sajnos munkát keresni, ha előre beközlöd, hogy suliba jársz és havonta egy hetet beoffolsz mindig.

A vizsgáink a levelezősökkel szoktak lenni, nem egy mondta már, hogy fizetés nélküli szabadságot kellett kivennie, mert máshogy a főnöke nem engedte e vizsgázni. A tanárok sem mindig alkalmazkodnak hozzájuk.

2013. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat/segítséget.

Hát igen,az utolsó válaszolóval nagyon egyet értek...:/ Nehéz lesz így melózni mellette.

2013. szept. 4. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!