Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem engednek érettségizni?

Miért nem engednek érettségizni?

Figyelt kérdés

Ma benn voltam a központi érettségiztető iskolában ahol majdnem csak körberöhögtek majd elküldtek hogy nem érettségizhetek. Meg van a 11 osztályom és le akarok érettségizni mi itt a gond? Májusban végeztem el a szakmám és tovább szeretnék tanulni szintén ebben az iskolában de az a szak amire jelentkeztem érettségi utáni, de megegyeztem az igazgatóval hogy az októberi érettségin levizsgázom és így fel is vett! Ha nem érettségizhetek miért nem mondták az én sulimban? Hát még a papírt is ők nyomtatták amin jelentkeznem kell...

Köszönöm



2013. szept. 4. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:

12. osztálynak kellene meglennie az érettségihez, nem?

Amúgy nem hiszem, hogy itt pontos választ kapsz a miértre. Ott kellett volna megkérdezni vagy az igazgatód...

2013. szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jelentkezési papírt nyomtathat az iskola nekik megvan ez a gépben.

Amúgy 11 osztály az kevés a 12. osztálynak is meg kell lennie amit osztályozóvizsgával meg is tehetsz így igazuk volt. A te sulidban valószínű azzal volt a gond hogy azt hitték már azon túl vagy és nem vették figyelembe.

Szóval valamilyen szinten igazuk van.

2013. szept. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

központi érettségiztető iskola? ott miért nem kérdezted meg ugyanezt?

oktatási hivatalba nem tudsz menni?

2013. szept. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért nem kérdeztem meg mostanáig le sem esett az egész.. Ez nagyon rossz így.. Tehát nincs meg a 12. osztályom így nem érettségi vizsgázhatok? AZ a baj h el múltam márciusban 23 éves így fogalmam sincs mi lenne a jó megoldás
2013. szept. 4. 11:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Oktatási hivatal nem tudom hova kell menni
2013. szept. 4. 11:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvégzett 12 osztály nélkül nem érettségizhetsz, ergo a 11 osztály kevés.

Szerintem az igazgató azért nem szólt, mert nem gondolta, hogy csak 11 osztályod van meg. Már ne haragudj, de ez eléggé alap dolog, hogy 12 osztály után mehet az ember érettségizni, szerintem ő is így gondolta.

23 évesen, ha jól tudom, egy esti iskolába kell beiratkoznod, és úgy kijárni az utolsó évet, aztán mehetsz érettségizni.

2013. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
iratkozz be most valami esti suliba, talán még bevesznek valahova.és májustól érettségizhetsz.ennyi.
2013. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!