Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kellene tanulnom, amivel...

Mit kellene tanulnom, amivel nagyobb esélyem lenne külföldön elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Szeretnék valami újat tanulni, a legfőbb célom külföldre költözni és ott élni (nem elsődlegesen anyagi okok miatt). Tudom, hogy a legnagyobb esély a programozó/mérnök/közgazdász/orvos opciókkal van de sem koromnál fogva nem tehetném meg, hogy ilyen irányú tanulmányokba kezdjek és a képességeim sincsenek meg hozzá (kicsit buta vagyok). Olyan dolgot szeretnék tanulni, ami hasznos és függetlenül annak szakterületétől megbecsültnek számít az emberek szemében. Tudom, hogy ilyen helyzetben nem nagyon lehet válogatni de amit nem szeretnék az építőiparral kapcsolatos szakmák, no, nem azért mert lenézem, hanem azért mert 4 éve az építőiparban dolgozom kisegítő munkaerőként és szeretnék kipróbálni valami új dolgot. Gondolom most majd megkapom a magamét a jobb képességű emberektől, hogy örüljek amiért itthon kapok munkát de remélem, hogy valaki tud valamiféle tanácsot adni. Köszönöm!


23/F


2013. szept. 6. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
:D Ez nagyon tetszik. Biztos nem vagy buta, csak butaságokat beszélsz! Szóval, ilyen esetben, pl.: OKJ-s pincér képzés, amiből lehet, hogy találsz ingyeneset, ha ez az első szakmád, de nem biztos, mert alapjáraton csak 21 év alatt ingyenes az OKJ képzés. Utána egy mixer tanfolyam a Mojito mixeriskolánál. Így simán dolgozhatsz hajókon, vagy akár külföldi klubbokban, éttermekben. Ha esetleg tetszik az ötletem, de egy kicsivel kevesebb pénzt akarsz rááldozni, akkor azt érdemes eldöntened, hogy csak pincérkedni szeretnél, vagy inkább mixer lennél. Ha nem tetszik, akkor írd meg, hogy mit szeretsz szívesen csinálni, és megpróbálok más irányon elindulni! :)
2013. szept. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Esetleg webfejlesztő, masszőr, ilyesmi?
2013. szept. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!