Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégista egyetemisták! Ti...

Kollégista egyetemisták! Ti mennyi pénzből éltek?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha túl indiszkrét a kérdés, de egyre jobban azon vagyok, hogy jövőre koliba megyek. Mennyi pénzből éltek? Dolgoztok a suli mellett? Ha igen, hogy tudjátok összeegyeztetni a tanulást?

2013. szept. 7. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg koliban laktam összesen minden költségem max. 35000 forint (átszámolva) volt egy hónapra (Kolozsváron). Egy éve lakom kint, azóta nem végeztem statisztikát, mert elbonyolódtak a számítások.
2013. szept. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most költöztem be, még nicnsen meg a rend, de egy tervezett költségvetés:

17 a koli havonta

utazás heti szinten kb 2000(van hogy hazamegyek, van hogy tesómhoz)

Kaja napi szinten 500 (mindkét helyről hozok kaját, ami kitart pár napig, főzök magamnak)

Ezzel ellentétben az első héten elköltöttem kb 15 ezret csak "életre".

Na így előre tervezve ugye 17 a koli, 10 max az utazás, a kaja 15 az akkor 42 ezer. Nem dolgozom még, de szeretnék, valamint ha minden igaz ösztöndíjakból összejöhet a havi 50 ezer is akár, ami fedezi a megélhetésem és nem kell édesanyám pénzén élnem. Ha tudnék dolgozni akkor megemelném a kajalimitet meg ugye több luxus dolog lenne meg raknék félre is ha tudok...

2013. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én Miskolcra járok,igaz nem vagyok kolis

Az albi 20szokott lenni rezsivel minden hónapban

Olyan 70körül jövök ki,szerintem nagyon sok,mostmár előre fogom tervezni a költségvetést,meg csomó plusz dolog becsúszhat

Pl most zh felkészítésre kellett járnom,könyveket megvenni,bulik,sörözés stb..

Remélem ösztöndíjas leszek

2013. nov. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem ingyenes a koli, havi 65.000 ft-om van.


Hát mindig marad, de nekem ebből kell mindent vennem, ruhákat stb. + speciális kiadások mint kontaktlencse, gyógyszer stb.

2013. nov. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!