Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem szeretek bizonyos tantárgy...

Nem szeretek bizonyos tantárgyakat, hogy oldjam meg, hogy legalább egy kicsit is érdekeljenek?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok és nagyon nem szeretem a történelmet és a magyar irodalmat, egyszerűen nem akarom megtanulni, pedig csak "olvasni" kell.. Továbbtanulni mérnökként szeretnék, ezen belül a gépészmérnök érdekel. A matekot és a fizikát (sőt a kémiát, informatikát is) szívesebben tanulom, írom, beszélek róla, mint a humán (irodalom, történelem) tantárgyakról, ráadásul kiemelkedőbb is vagyok az előbbiekből (fizika, matek). Tavaly (ami már pontot ér) 3-as lettem irodalomból és történelemből is (rengeteget tanultam, pedig csak középszintet tanuljuk), ezzel ellentétben matekból 4-es, fizikából pedig 5-ös lettem (és mindkét tárgyat emelt szinten tanulom).

Kizárólag műszaki pályán szeretnék elhelyezkedni, amihez nem kell a 2, általam nem kedvelt tantárgy. Szerintetek tanuljam meg rendesen (sajnos kevés szabadidőm is van edzések miatt), vagy elég egy 2-es szint mindkettőből, így jobban és többet tudnék az előreláthatólag a jövőmet befolyásoló 2 tantárggyal foglalkozni? Felvételi idején dupláznék. Persze az is benne van a dologban, hogy esetleg rosszul sikerül a matek és a fizika érettségi, mankóként így ott lenne a magyar és a történelem is, csak a gond, hogy egyáltalán nem érdekel (tudom, alapműveltséghez hozzátartozik, de ennek ellenére sem).

Szóval valami tipp, hogy legyen kedvem tanulni vagy jó lesz erre az évre az én "tervem"?



2013. szept. 7. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Tippem sajnos nincs, mert én nem voltam ilyen helyzetben (irodalmon kívül nem kellett más humán tárgyból érettségizni, juhúúú), és nem is tudom elképzelni az ilyent. De nyugodj meg, egyáltalán nem baj, ha reál beállítottságú vagy (nem szereted az irodalmat, törit.), sőt, mondanám, hogy manapság pozitívum, hogy szereted és tudod a matekot, fizikát. Jó mérnökökre meg mindig szükség lesz (ha nem is otthon, külföldön mindenképp), sokkal inkább mint egy történészre vagy nyelvészre.

Érettségivel kapcsolatban, szerintem próbálj meg azért kicsit több hangsúlyt fektetni a nem szeretett tárgyakra is, mert ha nem, úgy jársz mint most a nyáron az öcsém, aki veled hasonló módon gondolkodik, de nem ennyire jó a helyzete. :) (ha érdekel, írj rám.)

2013. szept. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Legyél jó matekból és fizikából és senkit se fog érdekelni az egyetemen, hogy milyen voltál magyarból és töriből. Persze azért alap dolgokkal illik tisztában lenni (szerintem ilyenek a helyesírás és a meghatározóbb történelmi események például).
2013. szept. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Inkább foglalkozz fizikával és matekkal, mégpedig egyre magasabb szinten, amit nem kedvelsz, abból jó a 2-es is.

Duplázással jól lehet pontot szerezni.

2013. szept. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Duplázásra én is gondoltam, de lehet, hogy nehezebbek lesznek a feladatok és nem fog olyan jól sikerülni a matek-fizika érettségim, mint ahogy én szeretném és ebben a helyzetben a támasz csak a magyar és a történelem. Gondolom nektek is van/volt olyan ismerősötök, hogy csak 2 tantárgyra tanult és az érettségi rosszul sikerült (annyira, hogy duplázni már nem érte meg abból a 2 tantárgyból). Duplázni szeretnék, mert csak arra a 2 tárgyra vagyok orientálódva, de nem is szeretnék, mert lehet, hogy kapunk egy olyan feladatsort, ahol én azt se tudnám, hogy fiú vagyok e vagy lány. A legbiztosabb pedig az, hogy tanulom legalább egy közepes szinten. Ugye?
2013. szept. 8. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb az, ha a matekra meg a fizikára rákészülsz rendesen, ha fel vagy készülve, akkor nem fog meglepetés érni.

Az csak egy hülye kifogás, hogy roszkedv, meg nehéz feladatsor, sokan csak a kifogásokat keresik.


Az érettségi az egy nagy nudli, egy ovodás is megcsinálná.


Majd ha egyetemre mész, akkor kösd föl a gatyeszt.

2013. szept. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!