Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emberi erőforrások humánpoliti...

Emberi erőforrások humánpolitikai szakára lehet egyből jelentkezni?

Figyelt kérdés
Úgy értem el kell előtte végezni, a "sima" emberi erőforrások szakot mert ugye arra 400 pont fölött van a határ, a humánpolitikain meg csak 250 körül szokott mozogni.

2013. szept. 7. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem nézted meg figyelmesen a szakokat.

Emberi erőforrások az egyetemi alapképzés 3 éves, végzés után diplomád lesz.

Emberi erőforrások (humánpolitikai) szakon végzel, az felsőoktatási szakképzés 2 éves, ha ezt elvégzed nem kapsz diplomát, hanem egy okj szakmai felsőfokú végzettséget, attól függetlenül hogy egyetemen oktatják.

Egyik sem előfeltétele a másiknak. Mehetsz Emberi erőforrások (humánpolitikai) szakképzésre, nem kell előtte semmit elvégezned.

2013. szept. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Ez nem volt világos. :) És arra is ugyanúgy kell jelentkeznem, mint a diplomás képzésre? Tehát februárban és júliusban derül ki, vagy úgy kell, mintha okj képzés lenne? Bocsi, ha idióta kérdések, csak nem vagyok tisztában ezekkel. Köszönöm :)
2013. szept. 8. 09:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen ugyanúgy kell jelentkezni, mint bármelyik egyetemi alapképzésre, és a képzés ideje a 12 állami ösztöndíjas félévedből vonódik le, ha államira jelentkezel. Ellenben az okj iskolában szerzett szakma nem képzési ideje nem ebből a 12 félévből vonódik, abból egy szakma megszerzése jár minden magyar állampolgárnak, akinek nincs még államilag finanszírozott szakmája. 21 éves korig nappalin, utána esti iskolarendszerű képzésben. Okj iskolában alacsonyabb szintű szakképesítése szerezhető, mint felsőoktatási szakképzésben.
2013. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!