Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki 2 szakra is beiratko...

Ha valaki 2 szakra is beiratkozhat, akkor mindkettőre külön-külön kell beiratkoznia?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk ugyanazon egyetem, ugyanazon karán 2 különböző szakára tud valaki beiratkozni ugyanabban az évben, akkor azt külön-külön kell megtennie? (Értem ezt úgy, hogy mindkettőhöz külön beiratkozási lapot kell kitölteni.) Ha csak az egyikre akar beiratkozni, és csak az egyikre ad be beiratkozási lapot, de a másikra nem, akkor az hogy a másik képzésen elveszti a hallgatói jogviszonyát befolyásolhatja az előbbi képzésen a jogviszonyát?

2013. szept. 11. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet két szakra beiratkozni tudtommal... Mire gondolsz? Max. olyan van, hogy esetleg másik szak a minorja, akkor nem kell még egyszer beiratkozni.
2013. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, be kell iratkozni mindkettőre.

De egyszerre csak egy szakra vehetnek fel, tehát egyszerre csak egy szakra tudsz beiratkozni.

2013. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A két szakot egyszerre úgy értettem, hogy az egyiket egy egyetemen elkezdi valaki, majd egy év után átjelentkezik egy másik egyetemre (ugyanazt a szakot folytatja, csak másik egyetemen, tehát át kell iratkozni, be kell iratkoznia), de közben megindít egy felvételi eljárást, hogy egy másik szakra is felvételt nyerhessen, és ez a szak pontosan azon az egyetemen van, ahova átjelentkezett, és maga a két szak egy karon van. Ilyen esetben is külön-külön be kell iratkozni mindkettőre, ugye?
2013. szept. 11. 23:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen. Külön be kell iratkozni.
2013. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha a másikra nem iratkozik be valaki, akkor nem történik semmi, ugye? Nincs semmiféle következmény?
2013. szept. 14. 23:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!