Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A katonatiszti egyetemre...

A katonatiszti egyetemre szertnék menni, de a felvételi (márc 1) előtt leszek csak néhány nappal 18 éves, a szemem nagyon rossz -5.75 ill -3.75 és szeretném megműtetni (bővebben lent), mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szerintetek mit csináljak? Várjak még 1 évet érettségi után, csináljam meg a szemem és menjek, mert ha jól tudom az érettségi eredményeket csak 1 évig lehet még tovább vinni.

Vagy az egész offos, mert még romolhat a szemem?



2013. szept. 14. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a szemet 20-22 éves kortól ajánlják műteni, az alatt nem.

Az érettségiddel akár 40 évesen is jelentkezhetsz főiskolára, azzal nem lesz gond.

2013. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

18 évesen megműtetheted a szemed, márha fél évvel előtte nem romlott - tehát stagnál. Nyilván el kell menned szemészetre -leletet kérni miután megvizsgálták a szemed. Azt vinned kell majd oda ahol műtik a szemed- ott megnézik, ha nem romlott megműtik - tanácsot adnak, javasolják milyen típusú műtét legyen lasib vagy más. Ezek ára is más - egyik szemenként 150 a másik 250 vagy mennyi. A tb nem állja, tehát olyan 300-500 ezer lesz, van részlet fizetés is. Az olcsóbb - 70/74ezer előre, 10 ezer havonta = 1 szemre, a drágább 140 ezer előre, 20 ezer havonta = 1 szem.


Ha az évben töltöd be a 18-at amikor jelentkezel akkor nincs probléma ha jól tudom.


Én két év múlva felvételizek és szintén szemműtéttel, majd mesélj neked, hogy sikerül.

2013. szept. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat :) Ment a zöld.
2013. szept. 20. 19:46
 4/8 anonim válasza:
Sikerült?
2015. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De durva, hogy emlékszel erre, kedves válaszoló :)

Azóta megváltoztak a terveim, tanár lesz belőlem, de köszönöm a kérdést :)

2015. nov. 4. 20:24
 6/8 A kérdező kommentje:
És neked sikerült?
2015. nov. 4. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:
De végülis megműttetted?
2016. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még idén romlott kb. 3/4 dioptriát, úgyhogy egyelőre nem merek nekivágni. Inkább hagyom 23 körülig
2016. nov. 15. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!