Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy is van ez a hallgatói...

Hogy is van ez a hallgatói szerződés?

Figyelt kérdés

Annyi helyen olvastam már a különböző pontjairól, de egyszerűen én ezt nem értem. A kérdéseim:

-Pontosan AZON a területen kell dolgoznom amit tanultam, és az egyetemi képzés időtartamával megegyező ideig?

-Rögtön munkát kell vállalnom a befejezés után, vagy 20 éven belül bármikor ledolgozhatom?

- Ha esetleg úgy döntenék, hogy mégis külföldre megyek dolgozni, akkor részletben kell visszafizetnem a képzési díjat, vagy egy az egyben? Más akadályozza-e a külföldi munkavállalást ezen kívül?

- Egyéb dolog, amit érdemes tudnom erről?


Örülnék,ha valaki olyan írna aki tényleg ért hozzá. A Debreceni Egyetemre készülök szülésznőnek (egyenlőre ez a terv). Számba vettem az orvosit is, de azzal(szerintem) nagyon nehéz elindulni, és ráadásul nagyon drága lenne a felszerelés, könyvek stb. miatt még költségtérítéses képzésen is. Előre köszönöm a válaszokat, és ha valakinek van valamilyen tapasztalata a Debreceni Egyetemmel kapcsolatban, azt is nagyon szívesen fogadom:)



2013. szept. 15. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:

"nagyon drága lenne a felszerelés, könyvek stb. miatt még költségtérítéses képzésen is."

A költségtérítéses képzés azt jelenti hogy Te fizeted a tandíjat, a mondatod alapján Te ezt rosszul értelmezted..hát persze hogy drága..szerintem állami ösztöndíjast akartál írni.

A kérdésedre:

Hallgatói szerződés helyett hallgatói nyilatkozat van 2013-tól.

Bármit dolgozhatsz nem kell feltétlenül a diplomádnak megfelelő irányú állás, csak az a feltétel hogy itthon belföldön legyen a munkaviszony.

Annyi időt kell eltöltened itthon munkaviszonyban ameddig a képzésed tartott.

Nem kell rögtön munkát vállalnod, összesen annyi hogy ezt az időt 20 éven belül kell ledolgoznod itthon. Tehát szülésznői diplomaszerzés után akár 16 évig is lehetsz munkanélküli vagy dolgozhatsz külföldön, semmilyen következménye nincs. Viszont ha nem akarod kifizetni akkor 16 év után itthon kell dolgoznod, hogy a 20 évbe még beleférjen a ledolgozás is.

Tehát ha diploma után úgy döntesz hogy külföldön vállalsz munkát semmi sem akadályozza.Az oklevélszerzést követően nem kötelező azonnal munkajogviszonyt létesíteni, a lényeg, hogy, az oklevélszerzést követő 20 éven belül „összejöjjön” a szükséges időtartam. A munkavállalási kötelezettséget nem kell egy munkáltatónál folyamatosan „letölteni”, több részletben is lehet. A képzési költséged 50%-át kell visszafizetned. Egy összegben kell visszafizetni, de nyilván lesz aki kérvényezi a részletfizetést, és meg is kapja.

2013. okt. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, félreírtam,de köszönöm szépen a választ, most már legalább mindent tudok amit tudni akartam:))
2013. okt. 26. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!