Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól döntök azzal,...

Szerintetek jól döntök azzal, ha ott hagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés

Szóval ,nagy vonalakban annyiról lenne szó,hogy felvettek népegészségügyi ellenőrnek az egyetemre. Még csak 3 napja járok,de már rájöttem,hogy én nem ezt szeretném ,nem erre vágyom... ami tudom ,hogy elég gáz ,mert akkor meg minek jelentkeztem oda. de sajnos valamit dönteni kellett és ez maradt. Én teljesen más beállítottságú vagyok,engem az írás érdekelne és a fotózás,csak nem tudom ,hogy kezdjek hozzá. A másik dolog,hogy itt marha sokat kell tanulni(persze nagyjából minden egyetemen,tudom) viszont azok a tantárgyak ,amik itt vannak ,nekem soha nem is mentek ... :/ vagyis ,nem nagyon foglalkoztam vele.Viszont,ha az alapok nincsenek meg ,akkor ez szinte lehetetlen lenne... és tudom,hogy kitartóbbnak kellene lennem ,de egyszerűen legbelül azt érzem,hogy ez nem én vagyok,mert mindaddig nagyon szívesen tanulnám magamat halálra ,ameddig érezném,hogy megéri ,mert ez az álmom. de nincs meg bennem ez az érzés.:(

jól döntöttem ? köszönöm előre is!


2013. szept. 19. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Lépj! Mindig lehet rosszul dönteni és utána meggondolni magunkat, de nem mindegy, mennyi időt pocsékolsz el az életedből, és mennyi lehetőséget a tanulásból, ha nem mersz lépni! Dönts és menj olyan helyre, ahol tényleg azt tanulod, amit szeretsz!
2013. szept. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jaj ,nagyon köszönöm ! Nem is tudod ,milyen jól esik ez a megerősítés... :) Vagyis ,tudom,hogy nem másoktól kellene várnom ,de tényleg sok embertől hallottam én is ,hogy nem jó és nem is szabad azt tanulni ,amit nem szeretsz.
2013. szept. 19. 11:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Én személyes tapasztalatból mondom ezt. Én nem mertem lépni, annyira meg akartam felelni (főleg szülőknek) és közel 4 évet küzdöttem egy suliban, amit rühelltem. Aztán akkor jött el az a pont, hogy nemet mondtam rá. Most meg fizetem az álmom, hogy azt tanulhassam, mert elpocsékoltam a féléveim egy olyasmire, ami nem érte meg (nekem). Keresd az utad! Nem mindig elsőre egyértelmű, merre is kell menni, de nagyobb hiba a biztos rosszban ragadni. N30
2013. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én 3 évig tanultam egy olyan szakon, amiről már a második félévben egyértelműen bebizonyosodott, hogy nem nekem való, és azóta is bánom, hogy nem mertem hamarabb lépni. Szülői nyomás sajnos nálam is volt...
2013. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet le leszek pontozva, de az én véleményem az, hogy várj még pár hetet (nem pár félévet!). Amikor tavaly bekerültem az egyetemre egy kicsit céltalannak éreztem a dolgot, annak ellenére hogy olyan szakra jelentkeztem ami az "erősségem". Mert ugye előtte évekig tanultam, hogy legyen érettségim, ott szeptemberbe meg nem láttam se az elejét, se a végét, azt éreztem, hogy mit keresek én itt (plusz a tantárgyakból nagyon keveset értettem eleinte - ez 2. és most 3. félév elején is így van amúgy). Pár hét után ez teljesen megváltozott, jöttek a ZH-k, tanulni való, megláttam a szaknak a szépségét (ennek ellenére, hogy nagyon sokat kell tanulni). 3 nap nagyon kevés idő, és írtad h döntened kellett, de csak nem valami random szakra adtad be a jelentkezést, úgy értem, hogy valami miatt csak megjelölted ezt a szakot, valami motivált benne.

Szóval én a helyedben várnék még pár hetet, hagyd, hogy beinduljon a dolog. Ha utána is ezt fogod érezni, akkor hagyd abba.

2013. szept. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat. :) Igen ,sajnos nekem is van egy kis szülői nyomás ... :/

Utolsó válaszoló: dehogy pontozlak le! :) Köszönöm ,hogy írtál,biztos ,hogy abban is van igazság ,amit te mondasz. Meggondolnám én a dolgot,csak az a baj,hogy ez levelező oktatás és tegnap ,amikor besokalltam és csak úgy leléptem,már akkor hatalmas anyagrészről maradtam le szerintem... és nekem már eleve magasak a dolgok sajnos. :/ Szóval szinte rosszabb,hogy még ráadásul otthon is kell egymagadnak megérteni az anyagot.

2013. szept. 19. 12:06
 7/9 anonim válasza:
Szia, én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Februárban beadtam egy szakra, de teljesen nem én vagyok, csak hirtelen kellett dönteni és akkor ezt választottam. Jelenleg nem tudom mi lesz, de félévkor úgy gondolom,majd kiderül :) sok sikert neked, és remélem mersz lépni!
2013. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!! :)

Én még mindig ezen filózom .... :D :/

Most azon gondolkodom ,hogy elmegyek vizsgaidőszakig ,de nem tudom ,hogy akkor ,ha nem megyek át ,vissza kell fizetni a tandíjat?


Te tudod már ,hogy döntesz?

2013. okt. 9. 13:17
 9/9 anonim válasza:

Szia ismét, így egy hónappal később.. :D

Hát kb. egy hete döntöttem el, hogy abbahagyom. Nem szeretem, nem akarom erőltetni... vizsgaidőszakig elmegyek, bejárok órára, hogy ne üljek itthon és ennyi. Májusban emeltezek angolból, aztán meg majd újra beadom, remélhetőleg felvesznek majd. Te hogy döntöttél?

2013. nov. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!