Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van egy osztálytársam aki...

Van egy osztálytársam aki megvet mindenkit mert roma, meleg, nyomorék, idős fiatal stb. Hogyan lehetne kirúgatni a gyereket?

Figyelt kérdés
Tavaly az általánosban horogkeresztet rajzolt a suli falára mégis felvették egy egész jó gimibe. Mindenkit piszkál meg állandóan verekedne megaláz másokat és zavar minket az órán azzal h beszélget és direkt hülyeségeket mond.
2009. nov. 6. 19:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%
Tanárok úgysem fognak csinálni semmit. Az egyik válaszoló jól írta, forduljatok el tőle, vagy védjétek emg egymást, mert gondolom nem lehet az osztály szíve, fogjatok össze. Bár, ha roma úgyis ti lesztek megbüntetve
2009. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Elég rosszul látod a dolgot romákhoz köze sincs szented mér utálja őket? Az a helyzet h neki csomó cigány barátja van h keménykedhessen mert van aki bevédi hátulról (bár ők nem harcias fajtából vannak csak akk izélnek ha őket piszkálják vagy egymást védik, ő mégis visszaél ezzel)az a helyzet h én vok félig cigány és mivel én jól tanulok és nem balhézok szente "nincs vérem" ezért rám szállt... Jah és eddig se köszöntünk neki de nem ien hétköznapi megoldásban kéne gondolkodni mert úgy láccik nem értitek a helyzetet. A srác BOLOND nem csak úgy mondom h "húúú de bolond gyerek" hnem úgy h nem normális a gondolkodása, nem köszön senkinek paraszt mindenkivel egoista utálja az anyját minden ok nélkül piszkál másokat stb erre nem lehet így hatni...
2009. nov. 6. 20:33
 13/15 anonim válasza:
69%

Az a baj, hogy az embereknek mindenhez van joguk, de szinte semmi kötelességük. És ez a jog is csak akkor kerül szóba, ha a sajátjáról van szó, de ha már máséról, akkor nem is így értelmezik. Sajnos a kedves oktatási miniszterünk jól elszúrta a törvényeivel az egész oktatást. A tanároknak semmi joguk, és ez aztán nemcsak rajtuk, hanem a többi normális diákon is csattan. Édesanyám alsós tanítónőként évekig szenvedett egy diák miatt. Három év alatt nem sikerült elérnie az igazgató közreműködésével sem, hogy a szülők kezeltessék a kedves gyereküket és elvigyék egy speciális iskolába kis létszámú osztályba. Elkeserítő a helyzet.

Szüleim idejében még ki lehetett küldeni a rendzavarókat az óráról. Jelenleg nem küldhető ki, mert akkor a jogai sérülnek (!), csak azt nem veszik figyelembe, hogy a többi diáknak pedig joga lenne részesülni az oktatásból, ami viszont a jómadár miatt nem valósul meg.

Szerintem manapság minden iskolában szükség lenne pszichológusra, aki ott tartózkodik tanítási idő alatt egy külön helyiségben, és a rendbontókat hozzá lehetne küldeni. Mikor érünk el vajon erre a szintre?

Szerintem is az az egyetlen megoldás, ha kiközösítitek. Egy próbát mindenesetre megér. Vagy beszéltek az osztályfőnökkel, hátha ő is tud valami tanácsot adni. Sok sikert!

2009. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
69%
20:45-ös vagyok: a legutóbbi hozzászólásodat nem olvastam, mert a válaszomat írtam. Ennek ismeretében elvethető az egyéni kezdeményezés. Szerintem beszéljetek az ofővel, vagy olyan tanárral, akivel jól kijöttök, és tanít titeket. Ők ismerik igazán a körülményeket, talán tudnak segíteni tanáccsal. Vagy esetleg egy levél az igazgatóhoz, sok-sok aláírással, hogy nem kívánatos személy az illető, zavarja az órát, sérülnek a jogaitok...
2009. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
54%
veretesétek meg rokonokal, cigányokal stb és majd abbahagya a ksi fogyos XD
2010. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!