Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mezőgazdasági agrármérnöki...

Mezőgazdasági agrármérnöki karon kemény a biosz?

Figyelt kérdés

2013. szept. 25. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Agráron úgy általában semmire se lehet azt mondani, hogy kemény..mondhatni az a legkönnyebb szak (a büfészakok között emlegetik). Az első években nevetséges mennyiségű és minőségű biológiát tanítanak ott (meg minden más tárgyból is ez van). Már nem azért, de ez egy főként biológiával foglalkozó kar (AGRÁR). Ha ott szeretnél továbbtanulni, akkor bízom benne, hogy nem azon izgulsz, hogy kemény lesz a biosz, mert az régen rossz. Két éve az egyik ismerősöm kezdte meg ott a tanulmányait. Hatalmas csalódás volt. Megmutatta a vizsgaanyagot és komolyan elnevettem magam, hogy ezt komolyan gondolják.. Azt hiszem arra az anyagmennyiségre, amit nekem a kémia és biosz emelt érettségire kellett bevágnom ott már a diplomát adnák..
2013. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Az előttem írónak nem tudom hová járt az ismerőse, de megcáfolnám.

Az agrármérnöki karok egyáltalán nem könnyűek, sem a biosz, sem a kémia. Bioszból emelt szinteztem, ennek ellenére sem egyszerű. Kellett rá tnaulni, nem lehet azt mondani, h nevetséges.

Pl külön tantárgyak: állattan, növénytan - ezek első féléves tárgyak és valóban nem olyan nehezek.

Köv félév: növényélettan, állatélettan-na ezen szépen elvéreznek az emberek.

Növénytanból anyag: ásványianyag-asszimiláció ; A megtermékenyülés és az élettani önsterilitás, A virágzás fiziológiája, vernalizáció, fotoperiódusos indukcio, a víz szerepe, az extrém hőmérséklet biológiai hatása, növekedés, differenciálódás ....

Állatélettan: minden folyamatot végigvesz: agyalapi mirigy működése, a vér összetétele, keringés mechanizmusa, pajzsmirigy, hasnyálmirigy, az emésztés sajátosságai pl a monograsztikus állatoké , légzés....


De van még kémia, biokémia, agrokémia ...

Úgyhogy egyáltalán nem tartozik az egyszerű szakok közé, már ha valóban normális egyetemet választ valaki.

2013. szept. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát én bioszból nem remekeleg mert nem tanulok semmit. De foldekkel szeretnek dolgozni mint fold tulaj/berlo es azt muvelni akkor megeri igy mezőgazdasagi agrarmernoki karra mennem? A godolloi egyetemet valasztanam mert az van itt a kozvetlen a szomszedban.
2013. szept. 26. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A gödöllöi egyetemet nem ismerem.

Azt tudom, hogy az agrár egyetemek megegyeztek egymással, hogy a növényorvosi msc szakot kizárólag nappalin indítják, a szak nehézsége és gyakorlat igénye miatt, ezt a megállapodást azonban a gödöllöi egyetem felrúgta és levelező tagozaton is elindította, ami azonban színvonalilag elmarad a többi egyetem képzésétől.

A többi szakról nem tudok véleményt mondani.


Neked kell tudnod, hogy akarod e csinálni, képes leszel a tanulni olyat ami nem érdekel, mert az agrárnak a biosz az alapja.Érdeklődj a gödöllöi egyetemről, nézd meg a honlapjukat, milyen a tanrendjük mik az elvárások egy egy tantárgynál.Az is segít dönthetni.

2013. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első válaszoló orvosin vagy állatorvosin tanul - na annyira nem kemény a biosz. De ettől függetlenül rengeteget kell tudni, ráadásul latin megnevezéseket és részletekbe menően a biológiai folyamatokat is tanuljuk... Nem is beszélve a mesterszakokról! És ott a kémia meg a géptan is.


De egyébként, ha nem tanulsz ne menj egyetemre! Most komolyan! Tele vannak a "nemtanulókkal" az első évfolyamok, következő évben már ki is esnek. És azt is tartsd szem előtt, hogy nem mindenkiből lesz vezető és földtulaj! Ahhoz sok munka és/vagy sok pénz kell. Ha félsz a biosztól menj valamilyen mezőgazdasági OKJ-re és aztán kezdj az alapoktól...

2013. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
le kell fizetni a tanárt..
2014. máj. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!