Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak NAV-os igazolással lehet...

Csak NAV-os igazolással lehet ösztöndíjat igényelni?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult családszerkezetünk van. Például anyám 80 ezer forintot keres adózva, de ennek szinte a teljes összege elmegy a rezsire, alig marad kajára, én magamat tartom el, anyám csak a rezsirészemet fizeti ki.


Apám ugyan 80 ezret keres szintén, ő külön él a családtól, felnőtt/rokontartást nem fizet (szarik bele mindenbe)


Én meg gyakorlatilag szinte éhezek, de a legtöbb ösztöndíjat most nem kaptam meg, mert nem tudtam igazolásokat szerezni és ha szereznék is, a családszerkezet a papírok alapján stabilnak tűnne....


2013. szept. 27. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem úgy van ahogy gondolod. Eleve veled egy háztartásban élő(k) jövedelméről bevételéről kell nyilatkoznod. Arról csak tudsz igazolást a lakcímnyilvántartóból hogy anyukáddal 2-en éltek. (legalábbis tesóról nem írtál)

Lesz jövedelemigazolás 80 ezer nettóról..ennyi..ezek alapján miért ne járna neked szac tám??

Apádat bírósági úton lehetne kötelezni rokkant tartásra..bár 80 ezer fizetésből nem fogják megítélni, mert ez már nem gyerektartás, ezt csak akkor ítélik meg ha édesapád létfenntartását nem veszélyezteti a kifizetendő összeg. Ergo ezt az egyetem nem számolja bele a jövedelmetekbe, hisz ezt nem kapja minden elvált szülők nagykorú egyetemista gyereke, csak ha eleget keres a különélő szülő. Amit leírtál azok alapján neked a maximális összeg járhat. Csak ügyesen szerezd be az igazolásokat, mert neked ez tényleg létszükséglet ahogy látom.

2013. szept. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, az a baj, hogy már iszonyatosan késő, mert vagy az egyetemről hiányzok, vagy igazolásokért rohangálok.... Lehet, hogy idén nem, talán jövőre megkapom... talán.
2013. szept. 27. 14:46
 3/7 A kérdező kommentje:
Hétfőn már le kéne adni elvileg...
2013. szept. 27. 14:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs de ha tényleg ennyire vacak a helyzeted, akkor miért nem mentél el előbb igazolásokért..nem akkora idő. Bemész kéred és kész..Nem hiszem hogy hétfőtől péntekig 8-tól 16-ig minden nap órád van, és az se hogy sima előadást nem lehet kihagyni napközben, helyette inkább éhezel majd a félévben. Könyveket még ha minimálisat is miből fogsz venni..jegyzettámogatás, alaptámogatás..stb. ezekről nem mondhatsz le egy 80 ezres keresetű anyával a hátad mögött, igenis jár azért vannak hogy a rászorultak is tudjanak tanulni, és azért ilyen sok a beszerzendő igazolás hogy a rászorultság jogcímet bemondásra ne tuja kihasználni az akinek erre nincs szüksége.
2013. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen be fogom szerezni. Azért nem szereztem be, mert tavaly egy másik egyetemnél sima nyilatkozatot mellékeltünk az igénylés mellé (kézzel írt) a keresetről, és elfogadták!.... gondoltuk itt már biztos nem lesz ez, de első körben azzal fogadtak, hogy navos igazolás kell mindenről, még az ügyvezető által írt igazolást sem fogadták el...
2013. szept. 27. 15:33
 6/7 A kérdező kommentje:
De amúgy leadtam egy másik ösztöndíjat is, amit vissza akrtak utasítani pedig az nem kizárólagosan szociális alapú... kértem, hogy akkor ne vegyék figyelembe, csak a tanulmányi teljesítményemet. De ez önkormányzati, ráadásul ott előttem intézték valakinek az unokájának az ösztöndíját gondolom pult alatt... :D
2013. szept. 27. 15:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Tehát tényleg, ha már a roh..dék önkormányzat sem értékeli a tehetségemet, meg hogy a körülményeim ellenére még mindig nem mentem fel mekis eladónak, vagy árufeltöltőnek, és még mindig csinálni akarom, akkor nem tudom mit várhatok el a jövőben......
2013. szept. 27. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!