Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kombinatorikánál hogyan lehet...

Kombinatorikánál hogyan lehet eldönteni azt, hogy melyik permutáció, kombináció vagy variáció? Sehogyan sem tudom megérteni ezt.

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Permutáció: adottak az elemek, nem kell válogatni, csak sorbarendezni (emberek sorbaállítása, könyvek a polcon).

Kombináció: valahányból valahányat kiválasztasz, a sorrend nem számít. (Lottó)

Variáció: válogatás is meg sorbarendezés is. Pl. totó (ez ismétléses): számít, hogy hány 1-2-x-et írsz be, és az is, hogy milyen sorrendben.

2013. okt. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó,viszont én adott feladatoknál NEM tudom eldönteni,hogy éppen mi az,pedig már 2 napja tanulom.
2013. okt. 1. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért szívesen!
2013. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. okt. 1. 10:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha írnál példákat, talán könnyebb lenne elmagyarázni, hogy az adott feladat miért az, ami.
2013. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom egyszerűen nem :(
2013. okt. 1. 12:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de te segítséget akarsz egyáltalán, vagy panaszkodni?
2013. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
... Segítséget
2013. okt. 1. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!