Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan szid le...

Szerintetek jogosan szid le itthon Anyám, mert hármas vagyok irodalomból és nyelvtanból? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Naszóval. A magyar tanárnőnk egy (nem akarok senkit megbántani) begyöpösödött öreg asszony. Ilyen 50-60 körüli. Most pénteken szólt, hogy jövő héten hétfőn írunk TZ-t úgy, hogy nem volt összefoglalás óra, és (nálunk legalábbis)egy héttel hamarabb bekell jelentenie a tanárnak. Minden órán felelteti azokat, akik nem fognak tanulni még akkor sem, mikor már négy darab egyesük van, aztán megsértődik, majd feladja az egész órai anyagot másnapra megtanulni. A felelésnél pont ma történt, hogy egyik gyereket kihívta felelni, aki legalább szokott tanulni, kihívta, kérdezett egy kérdést, nem tudta a választ, majd kérdezett valamit, és a csávó vagy 5-10 percig megállás nélkül beszélt, hozzá teszem JÓL(!), majd a tanár kérdezett még egyet amire nem tudta a választ, és a tanár azt mondta, hogy ez egy haloványka hármas. Ez csak szerintem unfair?

2013. okt. 11. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Jogosan szid le. A leírásod alapján még általános iskolás lehetsz. Általánosban nagyon gáz, ha valaki magyarból nem bír hármasnál jobb jegyet összehozni.

Ne a tanárt hibáztasd, hanem tanulj rendesen.

2013. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Középiskola, és 11be járok, 5 osztályosba jelentkezve.
2013. okt. 11. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Oké. A stílusod egy ötödik osztályos gyereké.

Komolyan azon problémázol 11-ben, hogy az órai anygaot másnapra meg kell tanulni? Döbbenet! Mik vannak! Tanulni kell az iskolában? Hihetetlen!

2013. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem is az a baj igazából. Most azon akadtam ki, hogy így ha valaki az anyag 80%át tudja, az miért gyenge hármas?
2013. okt. 11. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Még "örülhet", hogy nem buktatta meg a tanár-
2013. okt. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért vagy ennyire cinikus? Ha egy diáknak rosszak a jegyei, az nem csak a diák hibája lehet. Töriből írtunk egy TZ-t nemrég, ami hát olyan lett amilyen, de a tanár megkérdezte az osztályt, hogy mit csináljunk máshogy, és adtunk ötleteket, amiket megfog tenni. Szerintem egy tanárnak nem az a dolga hogy a diákoknak otthonra feladja az anyagot és másnap számon kérje. A tanár azért van, hogy tanítson. A megnevezésében is benne van. Az meg hogy aki nem tanul azt kibuktassa rendben van, de ne a többiekkel csesszen ki. Eleve bejön a tanár, mindig van valami baja, ami miatt mérges, és szerintem rajtunk vezeti le a dühét. 9ben volt egy másik magyar tanárunk. Érdekes, kevesebbet tanultam nála, és simán megvolt a négyes, mert aki elmondta az anyag nagy részét jól, az nála nem gyenge hármas volt, hanem egy erős négyes.
2013. okt. 12. 09:31
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Így van. A lényeg, hogy egyedül a tanárban van a hiba, ha nem megy egy tárgy. Ez a korrekt hozzáállás.

Majd ha dolgozol, akkor is a főnöködet fogod szidni, ah nem vagy képes ellátni a feladatodat? Nőj fel, kislány!

2013. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nézd. Egyáltalán nem említettem, hogy egyedül a tanár hibás. Csak annyit, hogy ha valaki tudja az anyagot, akkor az nem gyenge hármas, és hogy a tanár mondhatna valamit, hogy mit csináljunk másképp, ha már ő nem képes változni vagy bármit tenni az ügyben, hogy jobbak legyenek a jegyeink. Én mindig megtanulom az anyagot, és nem fair, hogy 5-6 leckével ezelőtti dolgot kérdez, amire nem tudom a választ és már rögtön elítél meg leír, hogy én hogy képzelem ezt, hogy nem tanulok meg minden. A tanár is ember, szóval ő sem tökéletes.
2013. okt. 12. 14:40
 9/9 Tallinn válasza:
33%
a tanárral van valami
2013. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!