Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem megy a tanulás? Mi...

Miért nem megy a tanulás? Mi történik velem? Mit csináljak máshogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves lány vagyok, most végzős. Biosz-kémia fakultációt vettem fel még tavaly, az anyagot értem, szeretem, és eddig mindig jó jegyeim voltak. Most meg... Elkezdődött az év, a nyakamba zúdítanak mindent, minden héten 6 dolgozat, és én tanulok, mint állat, mégsem megy. Először csak 4esek jöttek, már annak sem örültem, most meg 3/4. (csak bioszból) Nem tűnik akkor katasztrófának, de nekem az. 5-öst szeretnék, rengeteget tanulok, óriási mennyiségű energiát ölök bele, és nem megy. Nem tudom miért :( Tavaly márciusban összejöttem a barátommal, de nem vonja el a figyelmemet. Szegényt inkább elhanyagolom a tanulás miatt, de megérti. Van, hogy 2-3 hetente látjuk egymást rendesen. :( Rossz nélküle, de a tanulásba ölöm minden időm. Nincs semmi magánéleti gondom. Csak az készít ki teljesen, hogy nem megy a tanulás, pedig eddig minden passzolt. Mit csináljak?


2013. okt. 14. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túl nagy Benned a bizonyítási vágy, így rástresszelsz az egészre?
2013. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy stresszelek, de kicsit úgy érzem, ez egy öngerjesztő folyamat. Mert nincs jó jegyem, emiatt még jobban stresszelek, emiatt megint nincs jó jegyem, és így tovább. Mit kellene most csinálnom? :( Sokszor van úgy, hogy év elején becsúszik pár rosszabb jegy, mindig ezt tapasztaltam. De... nem jó ez így, 12.-ben. Úgy érzem hülye vagyok.
2013. okt. 14. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanígy vagyok én is vele, csak én 9.-es vagyok :(
2013. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hippopo válasza:
Talán segítene, ha néha kikapcsolnád az agyadat, a tanulást, és több időt töltenél a barátoddal és máris sokkal könnyedében menne, esetleg megkérhetnéd néha hogy jöjjön át hozzád és tanuljatok együtt, vagy csak legyetek együtt ez alatt az idő alatt, az egy kicsit felserkentene, és jobban menne a tanulás :)
2013. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem is túlságosan rápörögtél a dologra és ami "valódi érték" az élet szempontjából, azt elhanyagolod és ez visszaüt. Én alapból azt mondanám, elégedj meg egy kettessel és inkább éld az élet valódi oldalát, többre mész vele hosszú távon, de nyilván céljaid vannak ezzel a szakkal, úgyhogy akkor azt mondom, elégedj meg a 4-essel, mert úgyy van esélyed tovább jutni ebben a "színjátékban". Tényleg kapcsolj ki egy kicsit, tölts több időt a barátoddal és a tanulás is jobban fog menni, ha tartasz szüneteket és megengedsz magadnak egy kis agyi pihenőt. Amire az ember rágörcsöl, abból jó nem sül ki.
2013. okt. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!