Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan érhetem el a DOKTORI...

Hogyan érhetem el a DOKTORI fokozatot? 21F

Figyelt kérdés
Sziasztok!3.-dik évemet kezdtem az egyetemen és az a célom hogy egyszer megszerezzem a doktori fokozatot!Ezt már valahogy kisiskolás koromban elterveztem,hogy igenis egyszer doktor leszek!Az a gond hogy egy kicsit lusta lettem,meg eléggé lecsökkent a motivációm!Nagyon nincs kedvem tanulni!Hogyan álljak hozzá a dolgokhoz,mik kellenek a doktori fokozat eléréséhez,mit csináljak???

2013. okt. 16. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
tanulni, tanulni, tanulni
2013. okt. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

El nem tudom képzelni, mit csinálsz az egyetemen, amikor még csak azt sem tudod leírni, hogy HARMADIK (ha mindenképpen számmal szeretnéd, akkor 3., semmi sem kell mögé).


Az, hogy tudsz-e doktorálni, attól is függ, milyen szakra jársz, melyik egyetemre, szóval jó lenne, ha erről tájékoztatnál minket. Egyébként meg összeférhetetlen a dolog benned: ha ez a nagy vágyad, akkor miért vagy lusta, miért nem teszel érte? Ha igazán akarnád, akkor hidd el, tanulnál most, mint a kisangyal. Vagy szedd össze magad, vagy találj ki kevésbé irreális célokat!

2013. okt. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az oktatást kedves válaszoló!a doktori a legfőbb vágyam!családi gondok,problémák miatt elment jóformán még azélettől is a kedvem!az egyetem tartja bennem a lelket,csak sajnos egy kicsit legyengült a teljesitményem!hidrobiológus szeretnék majd lenni!
2013. okt. 17. 18:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ilyen bioszos dolgokkal nem igazán vagyok képben, de gondolom biosz szakra járhatsz nem?:) ha doktor akarsz lenni, akkor most elvégzed a bsc-t, utána az msc-t ami általában 2év, és azután jön a PHD, ha azt elvégzed akkor lehetsz doktor. tehát igénybe vesz egy pár évet a dolog.. ha ilyen nagy fába vágod a fejszéd, akkor fontos hogy újra megtaláld a motivációd, rájöjj h miért akarod ezt ennyire és beleadni a maximumot :) az hogy nincs kedved tanulni pedig verd ki a fejedből mert kénytelen leszel, mégpedig jó sokat:D
2013. okt. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mesterszak után kell felvételizni PhD-re. Addigra nem árt, ha van már valami kiforrott kutatási elképzelésed, néhány publikáció vagy sikeres TDK/OTDK, meg persze korrekt átlag. Normális pozíciókat már nem osztanak azért, mert gyerekkori álom részét képezik.

esetleg menj ügyvédnek, ott valamiért negyed annyi munkával doktori címet lehet szerezni.

2013. okt. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Kedves Akvyr! A foglalkozásdoktori cím és a PhD nem ugyanaz. A jogi PhD megszerzésért ugyanúgy Doktori Iskolába kell járni, publikálni stb. Sőt! Lehet, hogy egy biológus negyedannyi munkával lehet DSc., vagy akadémikus, mint egy jogász...
2013. okt. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha hidrobiológiából szeretnél PhD fokozatot írj privátot!
2014. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!