Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen bme villamosmérnöki kara?

Milyen bme villamosmérnöki kara?

Figyelt kérdés

Most vagyok 12.-es jövőre szeretnék továbbtanulni a bme vikre.Csak nem tudom hogy milyen. Leírnátok mindent lécci,hogy milyenek a tanárok,a közösség,a tananyag és hogy milyenek a könyvek és hogy mennyibe fog ez kerülni

Előre is köszi a válaszokat:)

20F



2013. okt. 22. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A VIK egy kar. Ezen belül több szak is van. Kicsit konkretizáld.
2013. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Srapnel ***** válasza:
100%
Csajozni nehezebb lesz, mint máshol, viszont később el tudod majd tartani a családot.
2013. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sidel ***** válasza:
100%

Igen, csajozni nem fogsz tudni a karon. A tanárok vegyesek. Többségének nagy a tudása, érthetően, jól magyaráz. Van, aki Stand Up Comediet csinál az előadásból. Van, akinek az óráin mindenki alszik, mert olyan unalmasan magyaráz. Van olyan, aki ha 5 perc van, már nem kezd bele új részbe, aztán van olyan is, aki 2 perccel az óra előtt belekezd. Van olyan tanárom is, akit csodálok a tudásáért, hogy bejön órára a maga szedett-vetett öltözékében semmi jegyzet, könyv, laptop nélkül és fejből felírja a különböző példákat, tételeket, bizonyításokat. Bár ugyanez a tanár szeret sokáig aludni és korán hazamenni, úgyhogy az órák hosszát eléggé lerövidíti.

A gyakorlatokat egy-két évvel idősebb hallgatók tartják... ha olyat fogsz ki, akkor megszívod, de vannak köztük azért olyanok is, akik jól tanítanak és értik is, amiről beszélnek. Én idén kezdtem a második évem. Egyik ismerősöm is tanít most, egy barátnőm, pedig hozzá jár. Tavaly a barátnőm úgy érezte, egyáltalán nem érti, miről van szó és meg is bukott. Idén már az első ZH-ja 3-as lett és ezt a tanárnak tulajdonítja.

Jelenlét ellenőrzés van első félévben, tehát rendesen bent kell lenni.


mérnökinfo - Már első félévben elkezdünk programozni. C-vel kezdünk, majd következő félév C++, utána pedig JAVA. Első félévben Analízisból nem lesz gondod, ha emeltre jártál és tudod mi fán terem a deriválás/integrálás. Fizika lényegében a második félévtől van, de ha nem érettségiztél belőle, akkor érdemes lehet felvenni első félévben a Bevezető Fizika nevű tárgyat.


villamosmérnök - Ők is programoznak, de kevesebbet és nekik nincs számítógépes gyakorlat (míg mérnökinfon van), viszont digitális technika mellett már van első félévben laboruk. Fizika az náluk nyilván fontosabb tárgy, de ők is csak második félévben kezdik.


Könyvek: Most kezdem a második évemet, eddig összesen 6 vagy 8 könyvet vettem, de ezeknek egy részét nem is nagyon használtam. A neten manapság már sok minden fellelhető, én személy szerint csak olyan könyveket veszek, amik fontos tárgyakhoz kellenek és nincs az adott tárgyból elég és megfelelő minőségű anyag a neten. Ebben a félévben négy könyvet vettem kb. 16 ezerért. Ha azt nézem, hogy a gimnazista öcsém tankönyvei idén is vagy 30 ezerbe kerültek, akkor nem rossz. Mellesleg ott a könyvtár, lehet kölcsönözni és régebbi hallgatók is szívesen odaadják a könyveiket jóval olcsóbban, mint a bolti ár.

2013. okt. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a kifejtő választ:)
2013. okt. 23. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Elsőéves németes villanyos vagyok. Nekem összességében jó tapasztalataim vannak. Én hálistennek így normális tanárokat fogtam ki, nagy többségük érthetően magyaráz és a felmerülő kérdéseket is készséggel megválaszolja.


A közösségre sem lehet panasz, van rengeteg kari rendezvény, pl. Schönherz Qpa, Ökörsütés, Dezső buli, Gólyabál, Gólyatábor, Gólyahét. Az ember segítenek egymásnak, seniorokhoz is lehet fordulni.


Az anyag elég nagy és elég nehéz is, az első féléves anyag különösen száraz. A tanárok elég nagy hangsúlyt fektetnek az elméletre. Bár ha mindenigaz, és elfogadják az új tantervet, akkor jövő évtől ez változni fog, pozitív irányba.


Én két darab könyvet és egy laborjegyzetet vettem meg, ezek elég hasznosak és segítik a felkészülést a tantárgyból. Összesen 5000 Ft-ot költöttem rájuk, de ha találsz levlistán olyan idősebb szaktársat akik szívesen eladják a fölöslegessé vált könyveket, akkor olcsóbban is kijöhetsz ilyen téren.

2013. nov. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!