Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elmagyarázná nekem valaki,...

Elmagyarázná nekem valaki, hogy hogy számítják a pontokat, ha két emeltszintűt kell tennem?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Mit kell ezen magyarázni?

1. Ugyanúgy számolják, mintha nem két emeltet tennél.

2. Fent van felvi.hu-n.

Ha két emelttel megbirkózol, akkor talán a felvi sem fog gondot okozni.

2013. okt. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

,,Az írásbeli vizsgán 100, a szóbelin 50 pont érhető el. A két pontszám összeadódik, tehát a maximális pontszám 150.''

Tehát a kettő max 300pontot vihet. A maradék 100at (úgye, ami nem töbletpont) hogy szerzem meg??

2013. okt. 24. 22:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Félreérted.

Ez csak maga az érettségi beosztása, de ez alapján százalékos eredményt kapsz, és az számít majd be a felvételibe.


Ha pl. 80 pont az írásbelid, és 40 a szóbelid, akkor az 120 pont az érettségin, ami ugye 80%.

Tehát 80%-ot kapsz majd a bizibe, ami majd beszámít a felvételibe.

2013. okt. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már értem... Köszönöm!
2013. okt. 24. 22:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy kicsit bonyolult, nekem is sok időmbe telt, míg tavaly megértettem. Szóval vegyük úgy, hogy duplázod a két emelt szintű érettségid, kémia 80%, biológia pedig 70% lett. Összeadod a kettőt, ami 150, és ezt megduplázod, mivel a duplázós módszerrel akarod számoltatni a pontjaidat. Ez 300, + jön még mellé az, hogy te két emelt szintűt csináltál, ami 100-at ér, így lesz 400 pontod. Plusz ha még van egy nyelvvizsgád is, ami 28 pontot ér, akkor már nincs az az egyetem, ahova ne vennének fel.:D
2013. okt. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval az a + 100 pont mindenképp meg lesz, ha a két emeltet leteszem. És ha mind a kettő kb. 80%-ra sikerül, akkor meg is van a 400pont. Jól értem?
2013. okt. 24. 23:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válasz kicsit azért félrevezető: ha kötelező a két emelt, akkor mivel mindkettőért megkapod az 50-50 pontot, kimeríted vele a maximális 100 többletpontot, így hiába van nyelvvizsgád, oktv eredményed stb., MÁR NEM KAPSZ TÖBB PONTOT ezekért! Erre azért figyelj oda!


Amúgy van egy másik módszer is, csak azért írom le, mert ki tudja, lehet, hogy úgy lesz neked a kedvezőbb (ezt a rendszer maga elintézi, nem kell aggódnod, úgy számolja a pontjaidat, ahogy neked a legtöbb pontod lesz belőle!). Tehát van az, amikor az utolsó két év végi jegyeid számítanak, ezekből lesz 100 pont, plusz az összes érettségid átlaga, ez is max. 100 pont, plusz az adott két emelted eredménye (200 pont, így ugye nem duplázod), és emellé még a 100 többletpont, ami neked automatikusan megvan a két emelttel. :)

2013. okt. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsánat, a többletpontba már tényleg nem számít bele a nyelvvizsga, ha van két emelted. Azt hittem a nyelvvizsgát külön nézik.
2013. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!