Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még olyan, aki 2012-ben...

Van még olyan, aki 2012-ben aláírta a Hallgatói Szerződést,1 év múlva otthagyta az iskolát és most küldték a levelet, hogy fizesse ki a tandíjat?

Figyelt kérdés
Csak arra lennék kíváncsi, hogy ha van más is, aki így járt, akkor Ti hogy oldjátok ezt meg, mert ugye van olyan lehetőség is, hogy Mo-on kell dolgozni, de én azóta új suliba járok, akkor ilyenkor mi a teendő?

2013. okt. 26. 10:03
 1/1 Konzol94 válasza:

Üdv. Én most szenvedek vele. Jómagam is új iskolába kezdtem, írtam méltányossági kérelmet, de küldtek egy levelet, hogy nem jelöltem meg pontosan a kérelem indokát.


Azt nem igazán értem, hogy magyar munkáltatónál, milyen határidőn belül kell munkára jelentkezni, mivel elég értelmetlenül írják le: "...az Nftv. 48/N. § (3) bekezdése szerinti mentesítést kérelmezi, a mentesítési döntés jogerőre emelkedésének napjától az állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányi idővel megegyező időtartamot követő háromszázhatvanadik napig teljesítheti a hazai munkaviszony fenntartási kötelezettségét." - Na most itt ezzel van problémám: " ösztöndíjjal folytatott tan. idővel megegyező időtartamot KÖVETŐ(?) háromszázhatvanadik nap." - Ezek szerint a méltányosság jogerőre hozatala után még van egy évet követő 360 napom rá? (Mivel én is 1 évet jártam..) Értelmetlen..


Illetve a másik a részletfizetés. Semmi információ sehol. Se interneten, se papíron mellékelve. Annyi van, hogyha 5 milliós tétel alatti az ösztöndíj akkor 10 év, ha afölötti, akkor 15 év részletfizetési lehetőség lehetséges. Ennyi. A többit találd ki magad módon hozták össze. Busi kormány

2013. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!