Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakot, melyik egyeteme...

Milyen szakot, melyik egyetemet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Érdekelnek: a filmek, videojátékok, nyelvek (angolul és németül tudok elég jól)


Kitűnő tanuló vagyok a gimnáziumban, de mégsem tudom eldönteni, milyen szak lenne nekem ideális. Lehetőleg olyan szak kellene, amelyik keresett szakmát ad, és viszonylag jól lehet vele keresni. Köszönöm a válaszokat előre :)



2013. nov. 3. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Minden évben felvetődik a kérdés. És minden évben ugyanaz a válasz: Gépészmérnök, Villamosmérnök.
2013. nov. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

tolmács? azok elég jól is keresnek, ha jó a nyelvérzéked megpróbálhatod

vagy ha számítógépes dolgok érdekelnek, esetleg mérnőkin valami?

vagy filmrendező?

2013. nov. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi kell ahhoz, hogy filmrendező lehessek? :D
2013. nov. 3. 18:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Pénz, sok tehetség, ismeretség, és hogy nem Magyarországon élsz.
2013. nov. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, de milyen végzettség?


Tudom, hogy ezek kellenek, és sajnos egyik sem teljesül közölük, de az biztos, hogy imádnék a filmekkel dolgozni, egész kis korom óta rajongok értük, rengeteg filmet nézek, és véleményem szerint értek is hozzájuk (Nem egy átlag filmnéző vagyok). Érdekelne forgatókönyvírás is meg hasonló dolgok.

2013. nov. 3. 18:25
 6/11 A kérdező kommentje:
Tolmácsként el lehet helyezkedni? Angol vagy német nyelvvel?
2013. nov. 3. 18:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Színház - és Filmművészeti Egyetemen vannak filmes képzések, de pl. az ELTE filmtudomány szakjának elvégzése után is specializálódhatsz filmkészítésre. :)

Angol tolmácsként önmagában nem igen állja meg már az ember helyét, szinte mindenki beszél angolul, de ha választasz mellé egy különleges nyelvet (szláv vagy kínai nyelveket), akkor jó.

2013. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Igen, válassz valami kevésbé népszerű nyelvet, azzal jobban meg lehet élni tolmácsként
2013. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A BKF-en van pár művészeti képzés, ami Téged érdekelhetne szerintem: mozgókép, kameraman, vagy akár még animáció, vagy média design is, mivel írtad, hogy szereted a videójátékokat. Nézz szét, hátha találsz valamit, amihez kedvet kapsz:

[link]

2013. nov. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kutya222 válasza:
játék tesztelö?több milliokat keresel vele ha ülsz és játszol
2013. nov. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!