Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik ilyen tényleg? Iskola...

Létezik ilyen tényleg? Iskola miatt lehetünk betegek? (lent)

Figyelt kérdés

Lehet semmi köze a sulihoz,csak tipp,de már két hete picit lebetegedtem,nem voltam két napot suliba se,aztán jobban lettem de múlthéten megint lázas lettem meg ilyesmi és megint nem mentem suliba..most hétvégén már szinte teljesen jól voltam erre ma elkezdett fájni a fejem meg megint van lázam...


és azért jutott eszembe ez mert nem szoktam ilyen sokáig beteg lenni,és utálom az osztályom tehát utálok suliba járni...



2013. nov. 11. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez lehetséges. Skolasztifóbia a neve, 10000 gyerekből körülbelül 1-nél fordul elő, szóval nem egy népbetegség. A jó hír az, hogy létezik gyógymód, a rossz hír az, hogy ez általában csak a tüneteket kezeli és nem azok okozóját. Ilyen kezelés során a beteg tünetmentessé válik és képes lesz a mindennapjait kényelmesen élni. A tüneti kezelés napi rendszerességgel történik, ennek során a szülő segítségével a gyerek lazító és nyújtó gyakorlatokat végez a nyakra- fejkörzés, nyakkörzés illetve előre, hátra és oldalsó irányba döntés. Ezek után a szülő alaposan nyakon bssza a gyereket, aki ennek hatására aznapra rendbe is jön. A gyerek ezután mehet iskolába és élvezheti az ottani létet, a kezelés naponta igényel ismétlést, különben a tünetek újra jelentkeznek 1-3 héten belül.

A betegség ritka, izolált esetekben fertőző, azonban a védelem elhanyagolható. Az egészséges gyermeki agy mondható egy erős immun védelemnek.

2013. nov. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, de ezt csak szakember tudja megállapítani. Én ezért lettem magántanuló.

Pszichoszomatikus tünetnek nevezik, ami azt jelenti, hogy olyan szarul érzed magad, hogy fizikailag is lebetegszel. Nálam ez magas vérnyomás és állandó hasmenés formájában jelentkezett.

2013. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyenrol meg nem is hallottam o.O :)
2013. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!