Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki egyetemre jár, annak...

Aki egyetemre jár, annak tényleg szinte semmi ideje sincs a tanulás mellett, vagy csak néha akad?

Figyelt kérdés
Pl, ha valaki az általános orvosi szakra jár a SOTE-n, vagy a BME-re, ELTE-re vagy BCE-re.
2013. nov. 12. 21:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
azt nem mondanám,hogy semmire....tény,hogy elég nehéz,de ha elszánt vagy,akkor meglehet csinálni.(mint ,mindent) Rajtad áll a dolog.
2013. nov. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
én corvinus mellett heti 24 órát dolgozom, bulizni is járok,és minden vizsgám sikerült eddig csúszás nélkül. arra van ideje az embernek,amire akar
2013. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
hát,nálunk erősen meglátszik eltén, hogy ki az, aki bulizásra akar időt szakítani tanulás helyett:D
2013. nov. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
(ttk)
2013. nov. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég sok dologra van időm.

Átlagos agyú vagyok és ha utolsó pillanatra halogatok, leblokkolok. Ezen kívül még a jó jegyre is hajtok. Szóval tanulok rendesen és keményen.

Mégis szakítok időt hobbira, testmozgásra és társaságra is.


Vannak nehéz egyetemek, ahol a szorgalmi időszak több, mint felében sok zh van, mellette időt igénylő beadandók. Ott valóban kevés a szabadidő akkor, valószínű leginkább péntek és szombat este érnek csak rá. :D


Amúgy nem olyan vészes, mint hangzik. Már maga ez az egyetem-dolog.

2013. nov. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak nehéz egyetemek, ahol a szorgalmi időszak több, mint felében sok zh van, mellette időt igénylő beadandók. Ott valóban kevés a szabadidő akkor, valószínű leginkább péntek és szombat este érnek csak rá."


Ez nálunk például pontosan így van (BME-gépészkar).

2013. nov. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

(ELTE-TTK) - mi is agyontanuljuk magunkat szorgalmi időszakban, 2-3 nagy zh van tárgyanként, plusz gyakori a röpzh, ezek viszont általában megajánlott jeggyel járnak 75% körüli átlagnál, de van, amikor a zh-k csak a vizsga feltételei, tehát ha nincs meg, automatikusan bukta.


cserébe viszont azoknak a diákoknak, akik mindenből tudnak megajánlott jegyet szerezni, csak 2-3 vizsga van vizsgaidőszakban, mondjuk általában azok pont a leghúzósabb tárgyak, így simán tanulunk arra az 1 bizonyos szórótárgyra annyit, mint egy lazább btk szakon egész vizsgaidőszakban(van viszonyítási alapom, és semmi rossz szándék nem vezérelt, mikor ezt leírtam, csak hogy érezhető legyen a különbség, hogy nem mindegy, milyen egyetemről van szó).

2013. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Akinek semmire nincs ideje egyetem mellett, az vagy

1. nagyon rossz képességekkel rendelkezik

2. vmit nagyon nagyon nagyon szarul csinál.


Orvosira járok, nincsenek rossz jegyeim (4-5), mégsem érzem úgy, hogy ne lenne életem. Sőt...

Életem legszebb éveit töltöm.

2013. nov. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

hát, aki nem csak melegedni jár be, meg "elvégezni", az általában részt vesz még különböző tudományos programokon, talán vesz fel plusz órákat ösztöndíj miatt, TDK-zik, stb. szóval kedves medikuska, nem feltétlenül vagyok szar képességű.


azt én sem állítom, hogy sosincs idő semmire, de a ZH-hullám felér egy vizsgaidőszakkal. és annyira érdekes, hogy csak azok vannak benne a jegyet kapó 20%-ban, akik igenis nemet mondanak minden egyéb elfoglaltságra. de biztosan mindenki degenerált ttk-n.

2013. nov. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó, azért ennyire nem kell felháborodni.


"az általában részt vesz még különböző tudományos programokon, talán vesz fel plusz órákat ösztöndíj miatt, TDK-zik, stb."


Tehát akkor csak van időd, nem?

Ha nem lenne időd, nem vennél fel plusz órát, nem TDK-znál, nem vennél részt tudományos programokon.

Vagy talán rosszul gondolom?....


Neked van időd, csak te azt is tanulásra fordítod, ennyi. Más mondjuk nem megy el tudományos programokra, hanem helyette elmegy kocsmába berúgni a haverokkal.

2013. nov. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!