Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pszichológus vagy pszichiáte...

A pszichológus vagy pszichiáter mennyit keres illetve milyen emelt érettségi tantárgyak kellenek hozzá és nehéz szakma-e?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok és felvetődött ez a két szakma. Nem tudom hogy jó szakmák-e és biztosítaná e a megélhetésemet majd később.
2009. nov. 18. 09:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Egyik ismerősöm már vagy 20 éve praktizál pszichológusként, hát nem keresi agyon magát vele. ha nem Budapest vagy más nagyobb város közepén laksz, hanem kisebb településen, nem érdemes belefogni, mert nem lesz elég páciens.

Egy volt osztálytársam most végzett pszichológusként, most ingyen dolgozik egy sulinál mint iskolapszichológus.

2009. nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Nekem most végzett egy pszichológus barátnőm és én is tervezek másoddiplomaként egy pszichológiai végzettséget. Mindenképpen ajánlom, hogy biológiából és kémiából tegyél emeltszintet, mivel ezekre lesz leginkább szükséged. Maga az egyetem sem lesz sétagalopp. Nagyon sokat kell tanulni. A legalapabb olvasmányok egyike Atkinson: Pszichológia c. könyve. Esetleg, ha könyvtárban hozzáférsz, kölcsönözd ki és meglátod, hogy hol kezdődnek az alapok. Így egy kicsit rálátásod lesz a dologra. Én tanítónak készülök, úgyhogy mi szintén tanulunk pszichológiát és tapasztalatból mondom: sok mindent betűről betűre kell tudni.

Természetesen nehéz szakmáról van szó, ami nagyon sok elhivatottságot, türelmet és kitartást igényel. Ha úgy érzed, hogy mégis emellett döntesz, menj be egy, a közeledben lévő egyetem egyik nyílt órájára, ahová beengednek. Nézz körbe, kérdezősködj! Ha esetleg még érdekel pszichológiai témájú könyv, nyugodtan írj! Én is tudok mondani néhányat, illetve megérdeklődök még néhány olvasmányt a barátnőmtől.

Fontos tudni, hogyha végzel az egyetemen alapszakon, mindenképpen el kell menned mesterképzésre, hogy szakosodj. Különben nem tudsz elhelyezkedni. Folyamatosan képezned kell magad, de ha találsz megfelelő lehetőséget és szorgalmasan tanulsz (mindjárt írom is miért), könnyebben kaphatsz jó lehetőséget. Azért is fontos a szorgalom, mert a barátnőm is nagyon jól tanult, vállalt önkéntes munkát. Most álláslehetőséget kapott az igazságszolgáltatás területén. Nem csak jól fog keresni, hanem különböző, a rendfenntartás területén dolgozó személyek kiváltságait is megkapta.

Azt mondom, pszichológusként igen szépen meg lehet élni, ha hajlandó az ember fáradozni.

2009. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
91%

Aki pszichológus vagy pszichiáter (orvos) akar lenni, annak ne az legyen a fő szempontja, hogy mennyit lehet keresni...pláne, hogy nincs ember, aki meg tudja mondani, hogy milyen jövedelmi viszonyok lesznek akár jövőre.

A két említett dolog nem pusztán szakma, hanem hivatás...

Bármilyen hivatást is választ vki, a fő szempont az legyen, alkalmas-e rá emberileg, képes-e kőkeményen tanulni...

2009. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A kettő teljesen más. A pszichológus bölcsész végzettségű. Felvételi tárgyak: magyar, matek, töri, idegen nyelv, biológia. (ezekből kettőt kell választani). A pszichiáter orvos, tehát ahhoz orvosi egyetemre kell menned, majd rezidenskedni, ezután mehetsz szakosodni. (egyetem 6év, rezidens azt hiszem 2, szakosodás meg szaktól függően 3-5 év, pszichiáternél nem tudom mennyi. Tehát kicsit sokáig tart:D). Orvosira a felvételi tárgyak: biológia ÉS fizika vagy kémia.

Pszichológiával azért nem fogod magad agyonkeresni, mert túl sok van belőlük, és kb munkád sem lesz. Pszichiáterként meg azért, mert bár hiányszakma, az orvosok fizetése nagyon kevés. (Kivéve persze ha magánpraxist tudsz nyitni.)

2009. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

" Nekem most végzett egy pszichológus barátnőm és én is tervezek másoddiplomaként egy pszichológiai végzettséget. Mindenképpen ajánlom, hogy biológiából és kémiából tegyél emeltszintet, mivel ezekre lesz leginkább szükséged. "


Kémiára, pszichologusként? Na azt megnézném....

2009. nov. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Kedves tegnapi 17:55-ös!


Látom, jöttél osztani az észt, pontozgatni, de hogy fogalmad sincs a dolgokról, abban biztos vagyok.

Kémia azért kell egy pszichológusnak, ugyanis az emberben is számtalan kémiai folyamat megy végbe. Hormonokról, vegyületekről beszélek, amikről egy pszichológusnak mindent tudnia kell: hatását, hiányát, keletkezését és mi a helyzet ha túl sok van belőle, hogy és mivel gyógyítható a probléma. Talán humoros, de ismerniük kell a drogokat, hatásukat és hogy az hogy megy végre, ami szintén kémiai folyamat. Ismerniük kell a különböző elvonási tüneteteket, azok kémiai menetét (minek a szintje csökken, az mit eredményez és mi lesz végkimenetel). Gyógyszereket is ismerniük kell, bizony ám! És akkor még az általános, alapvető biokémiáról nem is esett szó (tudod, amit középsuliban tanultunk és mindenkinek illik tudnia, ilyen pl. az emésztés folyamata, a szervezetet felépítő egységek, stb...).

Szóval, kedves 17:55-ös!

Én, veled ellentétben nem azért jöttem, hogy eggyel több legyen a hozzászólásom. Hanem mert érdemben tudok nyilatkozni és segíteni a Kérdezőnek. Mivel jómagam is tanulok pszichológiát (és még biológiát és kémiát is :)) és van olyan közeli barátom, aki pszichológusként végzett.


Kedves Kérdező!

Ha tényleg bármiben tudok segíteni, nyugodtan jelezz!

2009. nov. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Juj nagyon aranyosak vagytok köszi a kommenteket. Nem tudom még hogy mi legyen de fogalmam nincs hogy hova menjek tovább.
2009. nov. 19. 14:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Jaj,de jó,hogy megtaláltam ezt a kérdést,így már én is mindent tudok! :D :) 17L
2011. máj. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
32%
A pszichológus bölcsész. Nem írhat fel gyógyszereket, nem is vizsgálja azok hatásait, pontosan azért nem mert ő nem orvos, hanem bölcsész. Csak pszichoterápiás kezelést végezhet. Ez amolyan kérdezz-felelek, pl: milyen volt a beteg gyermekkora, szülőkhöz fűződő viszonya, ezekből a kérdésekből levonja a saját és az aktuális nézeteknek megfelelő konzekvenciákat. Az egészben az a furcsa, hogy fiatal egyetemről éppen kikerült kislányok kisfiúk pszichológia diplomával a zsebükben megpróbálnak terápiás kezelés alá vonni háborúból hazatért katonákat, sokat látott rendőröket, mentősöket. Mivel ezek az intézmények alkalmazzák őket. Miközben szerintem ők lennének az elsők akik pl egy baleset helyszínén elájulnának. Szerintem sarlatánkodás az egész. Ráadásul a pszichológia egy viszonylag friss tudomány, Freud-ig lehet visszavezetni(cirka 100év), aki pedig mindent a szexualitásra vezetett vissza. Az ő nézetei mára elavultak senki sem hiszi ma már, hogy igaza van, pedig anno rengeteg embert kezeltek az ő módszereivel. A pszichiáter az orvos, ő a tablettákban hisz, ő nem akarja meggyőzni a beteget semmiről, csak jól leszedálja őket, ehhez kell tanulnia kémiát, biológiát. De ha valaki már kijárja az orvosit szerintem ez a lehető legrosszabb választás, amúgy is folyton összekeverik majd a pszichológussal :)
2012. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Utolsónak: az utolsó mondatod mindent elmondd rólad..
2012. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!