Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen papírok beszerzése...

Milyen papírok beszerzése szükséges, hogy Svájban éljünk? Én elszeretnék helyezkedni dolgozni, a barátom meg egyetemre szeretne járni kint, és mellette dolgozni. Mennyi a megélhetés? Milyenek az emberek? Mennyi az albérlet stb. stb.

Figyelt kérdés
A barátom Svájcban fog tanulni jövőre egyetemen. Kiakarunk költözni ketten. Előtte összeszeretnénk házasodni, én idén érettségizek. Ő itthon 2. évét fejezi be az egyetemen és a további éveket kint szeretné elvégezni, mivel kint sokkal könnyebben eltud majd helyezkedni, és több lehetősége is van...

2013. nov. 16. 14:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha kinn lesztek kell majd Tartózkodási engedély, vagyis inkább Munkavállalási igazolvány,amit neki az iskola fog elintézni ill.ő a sulin keresztül. L vagy B Bewilligung szerintem, nem tudom ezt adják-e a tanulóknak is. Ott úgyis megmondják..


Nem tudom pontosan.. Ezen kívül, kell betegbiztosítást rendelni és kötni, vagy privát v a sulin keresztül. Neked nehéz dolgod lesz, 3 hónapig vagy itt turista, bár mint felesége valószínű meg tudjátok majd oldani a hivatalos dolgokat könnyebben. De kéne dolgoznod és úgy kapsz munkavállalásit a főnöködtől.. /esetleg férj által megigényelni,de ezt nem tudom hogy megy.../


Svájc nem Eu, szóval munkavállasit kell "szerezned". A betegbiztosítást otthon le kell mondani,mert CH-ban muszáj fizetni (ez kb. havi minimum 150, franchise-tól függ). A jogosítványokat 1 éven belül le kell cseréltetni svájcira. Kicsi lakás kb. 800, nagyobb 1000, de attól függ hol !!!


Az emberek kedvesek,ha te is az vagy és becsületes. Minden eléggé drága.. Nincs minimálbér,de a minimum összeg, amit megkapsz /pl.mosogató,takarítónő/ brutto 3400, ez netto 2000 körül van (szállás és kaja nélkül). Szállás 1 hónapra 1 szoba 4-500, lakást fenn írtam.. Étkezés minimum 300 / fő, de inkább 600 v több,ha normálisan étkezik az ember és megvesz mindent... Nagyon komolyan vesznek mindent, a hivatalos dolgokat szépen és precízen el kell intézni...

2013. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!