Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizek jövőre hogyan...

Érettségizek jövőre hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
12.-es vagyok gimis, angol emeltre járok egy vidéki suliban. Van előrehozott érettségim föciből amit kb. 1 hónap alatt tanultam meg és simán 5-ösre csináltam, tehát az eszem megvan. Viszont beköszöntött a nagy szerelem és elhanyagoltam a sulit, sorra kapom most az egyeseket fogalmam nincs mit csináljak hogyan. Van esélyem hogy törire, irodalomra, nyelvtanra, matekra és angolra felkészüljek még az érettségiig? Mit csináljak hogyan? Szinte a 0-án vagyok segítsetek!

2013. nov. 17. 19:25
 1/5 anonim válasza:
Hát azt írtad hogy 1 hónap alatt tanultad meg a föcit ez azt jelenti hogy már csak 4 tantárgy kell, azaz 4 hónap alatt be tudod pótolni :D (De gondolom csak a 12 es anyag nincs meg az meg nem olyan vészes).
2013. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Földrajzból "csak" 2 évnyi anyagot kellett beseggelned (ami ráadásul nem is olyan nehéz,mert nem uncsi :)),most viszont van 4 évnyi száraz tananyag,ami azért elég húzós.Lássuk csak:

-matek:Előveszed régebbi tankönyveket,átnézed miket tanultatok,majd letöltöd a régebbi feladatsorokat és gyakorlod,gyakorlod...

-töri:Szintén előveszed a régebbi könyveket,letöltöd a feladatsorokat.Mondjuk itt azért elég sokat kell olvasni,magolni,ehhez neki kell ülni.

-angol:Ezt igazából nem nagyon lehet már tanulni,ha emeltes vagy akkor bőven megvan a középszinttű érettségi,elég gyakorolni régebbi feladatsorokat.Az emelt már gázosabb lehet,főleg szóbeli (2 osztálytársam elég penge volt angolból,de szóbelin nagyon megszorongatták őket).Ha van nyelvvizsgád akkor könnyebb a helyzet...

-magyar:Az írásbelinél max annyit tehetsz,hogy imádkozol a jó szövegért és esszétémákért :D :D :D.A szóbelire egész jól fel lehet készülni 1 hét alatt (legalábbis nekem sikerült tűrhetően :)).

Ha hétvégente gyakorlod ezeket/tanulsz,akkor elég jól fel tudsz készülni.Most kezdd el,mert gyorsan megy az idő és mindjárt érettségi :) (én is ebbe a hibába estem:elszöszöltem az időt...)

2013. nov. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A könyveim nincsenek meg, a feladatsorokat le fogom tölteni, de elég húzósnak tűnik ez így... Mindegy van még rengeteg időm az a jó!


Köszönöm!

2013. nov. 17. 20:55
 4/5 anonim ***** válasza:

próbáld összeszedni magad. ilyen alapon senki se érettségizne le, az nem indok a nem tanulásra, hogy szerelmes vagy. Most nagy szükséged lenne a józan eszedre.

Különben meg a szerelemnek meg van az a jó tulajdonsága, hogy elmúlik.

2013. nov. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(2. vagyok)

Ha nincsenek meg a könyveid,akkor sürgősen menj sulikönyvtárba és kölcsönözd ki (én is rengeteget kölcsönöztem),könyvek nélkül elég húzós felkészülni (legalábbis mateknál,törinél),a füzet meg általában nem elég.Az oké,hogy letöltöd a teszteket,de ha nem tanultál előtte és úgy csinálgatod,akkor nem ér sokat,sőt kb semmit...

Igen,sok időd van,de már MOST kezdj el tanulni.Az jó ha van eszed,de az még kevés a jó érettségihez (tapasztalatból mondom),nem fogsz tudni pár hónap alatt megtanulni ennyi mindent....

2013. nov. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!