Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 'You know'-mondogatják állandó...

'You know'-mondogatják állandóan az amerikaiak a mondatok elején... Mikor helyes ezt használni?

Figyelt kérdés

a jelentésével,tisztában vagyok(bár sokx indokolatlannak érzem h.minden 2.mondatban elhangzik)csak kiváncsi lennék h.miért mondogatják ezt,és ha pl.kimennék Amerikába,én is egy idő után rászoknék?(valóban szokványos dolog ez ott a mindennnapokban?

(amúgy tetszik ez a szófordulat,csak néha soknak tűnik és kiváncsivá tett)


2008. júl. 10. 15:32
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és arra gondoltam h.kb úgy működik mint nálunk a 'hát',mondatkező,időhúzó szösszenet...lehet ebben vmi?
2008. júl. 10. 15:33
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

jól gondoltad. töltelék, mint nálunk az izé, hát, tudod stb.

valószínűleg rászoknál.

2008. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Ha itthon maradsz, akkor meg a "vazzeg" -re szoksz rá, ami körülbelül meg is felel a "You know" -nak.
2008. júl. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

9 eve elek az USA-ban es meg nem sikerult raszoknom, mert egy szo szerint "bunko" duma ez...you know....

Altalaban a feketekre es a "white trash" magukat fekanak kepzelo feherrekre jellemzo ezt hasznalni.

Valoszinu a nagyon cool-s rapperek-tol szoktad ezt hallani vagy a beszedkeptelen interjualanyoktol aki nagyon szeretnek ratapintani a lenyegtelenre.

RAP= Retards, Attempting, Poetry.

2008. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat(főleg a 3.válaszolónak).általában sztárinterjúkban,filmekben szoktam hallani...de azért örülök h.nem általános a használata..
2008. júl. 11. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!