Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tankötelezettség megszűnése...

Tankötelezettség megszűnése előtt hogy lehet kiiratkozni az iskolából?

Figyelt kérdés
Ezen az éven még tanköteles vagyok. De viszont elvégeztem nemrég egy tanfolyamot is amiért már megkaptam a bizonyítványomat is. Azt olvastam a neten hogyha a tankötelezettség megszűnése előtt államilag elismert képesítést szerzek, akkor otthagyhatom az iskolát. Igaz ez ?
2013. nov. 22. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez államilag elismert?

Egyébként én nem tenném, nagy butaság lenne. Tanulj nyelvet, tedd le az érettségit, hidd el, hogy a javadra válik.

2013. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Államilag elismert mert a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen végeztem el. És a pecsét is rajta van. De amúgy sima szakiskolába járok. mivel a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen végeztem ell, ezért államilag elismert szakképesítésnek minősül sztem
2013. nov. 22. 17:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy ha ezt megcsináltad, de attól az iskolát még be kell fejezni. Én is vezető pozícióban vagyok európai szervezetnél, saját cégem kezd üzemelni londonban, de mégis az itthoni egyetem befejezését tartom a legfontosabbnak.

Nem tudom milyen kurzuson vettél részt, és hogy ez milyen piacképes tudást adott neked (leírhatnád, és akkor tudnék pontosabb tanácsot adni) de én biztosan nem hagynám ott a sulit. Nekem is van mindenféle papírom mindenféle külföldi egyetemről, de azért ezek nem sok embert érdekelnek, plusz egy jól kinéző sor az önéletrajzomban.

2013. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sok mindent lehet olvasni "a neten", én is sok mindent tudok olvasni. Sőt, írni is sok mindent tudok rá. A kérdés, hogy:

- pontosan hol olvastad (hiteles helyen-e)

- pontosan mit olvastál (a részletek is fontosak)

- pontosan milyen képesítést szereztél (ne a pacsét színéről beszélj, hanem a képesítés megnevezéséről)


Egyébként úgy lehet kiiratkozni a tankötelezettség megszűnése előtt, ha viszel egy igazolást egy másik iskolától, hogy ők átvesznek, és folyamatban van a beiratkozásod.

2013. nov. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!