Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány olyan emberről tudtok,...

Hány olyan emberről tudtok, akik Orvosi egyetemet később kezdték el? (nem rögtön érettségi után)

Figyelt kérdés
hány évesen kezdték el, és mi volt az ok a a csúszásnak?
2013. nov. 23. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Viszonylag sokról, a legtöbben egy évet hagytak ki - vagy nem sikerült elsőre a felvételi, vagy pedig egy évet elvégeztek egy másik egyetemen, és utána váltottak. Aztán ismerek olyat, aki elvégzett egy alapszakot, utána jött ide, vagy egy egészségügyi szakma után, ők olyan huszonévesek. Meg vannak néhányan, akik később, pl. harmincöt körül jönnek rá, hogy orvosok akarnak lenni, vannak az egyetemen 40 év körüli hallgatók is (igaz, nem sokan).
2013. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Többek közt magamat. Matek-infó-töri szakos gimibe jártam. Akkor érettségiztem, amikor bevezették a kétszintű érettségit, mi voltunk azok, akiknél először volt kétszintű érettségi. Úgyhogy semmilyen információnk nem volt róla, milyen nehéz lesz, mit kell tanulni. Amit fakton tanultunk az édeskevés volt az emelthez. Én 2 évet hagytam ki, mert mikor nem vettek fel elsőre, eléggé megviselt, és úgy gondoltam, hogy többé nem is jelentkezek, biztos azért nem vettek fel, mert nem nekem való. Aztán persze észhez tértem, de akkor már nem lett volna elég időm felkészülni újra az érettségire, így 2 év maradt ki. Közben bioszból újra emelteztem, kémiából meg szintemelő érettségit tettem, meglett a második nyelvvizsgám is. Így már bőven bejutottam. Nem adtam fel, és másnak is csak azt tudom tanácsolni, hogy nem szabad feladni, ha elsőre nem sikerül. Egyébként pont a héten államvizsgáztam, úgyhogy végül csak orvos lett belőlem is. Ja, kifelejtettem, 20 éves voltam mikor kezdtem, most 27 vagyok. De volt olyan ismerősöm, aki talán 25-27 éves volt, mikor kezdte, illetve voltak többen is akik, 1-2 év kihagyás után kezdték az egyetemet.
2013. nov. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan emberről esetleg tudtok, aki huszonévesen döbbent rá, hogy orvos akar lenni? Azelőtt esetleg más területen tanult/dolgozott.

Természetesen saját magamból indulok ki, 22 éves vagyok és jelenleg egyre inkább húz a szívem ebbe az irányba. (Leghamarabb 23 évesen kezdeném el.) Ha esetleg valaki járt hasonló cipőben, megtenné, hogy ír nekem? Tapasztalat, vélemény, ellenvélemény miatt, nagy segítség lenne. Köszönöm. :)

2015. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!