Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerinted jó a Waldorf?

Szerinted jó a Waldorf?

Figyelt kérdés

Én Waldorfos vagyok és szerintem jó.

Sok h*lyeség terjeng róla és sokan nem szeretik, de ha nem szereted miért nem szeretd?

Előre is köszi!



2013. nov. 24. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem.

Én nem ,,nem szeretem", csak szimplán nem tartom jónak.

Nem készít fel az életre, túl kevés a lexikális tudás.

Persze nem azt mondom, hogy az állami tanmenet olyan fantasztikus lenne, mert az meg tele van felesleges dolgokkal.

Valahol a kettő között kéne egyensúlyt találni szerintem.

2013. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
A liberalizmust alapból egy káros eszmének tartom, mely az önzésre tanít. Ezért.
2013. nov. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem bírtam megállni, hogy ne válaszoljak, akkor is, ha szétpontoznak. Nekem a Waldorfról annyi negatív tapasztalom van, hogy eskü, könyvet tudnék róla írni, szóval bocs a kisregényért.

Én magam sem államiba járok, de ami a Waldorfban megy, az nagyon gáz. Évekkel ezelőtt jártam egy waldorfos sráccal, na, a Jóisten mentsen meg tőle. Kezdeném az elején, a srác olyan lelkigyenge volt, hogy azt elmondani nem lehet. Mindenen kiadadt, tényleg mindenen, érzékenység a köbön. Öngyilkos akart lenni... Na, megmondjam miért? Állítása szerint zavarta őt a tudat, hogy a nagymamája jobban szereti a tesóját, a barátai nem olyan elkötelezettek irányába, mint ő, egyéb hülyeségek. De elismerem, ebben nem csak a Waldorf a hibás, hanem a kedves szülei is, hogy egy ilyen lelki roncs meg a szó szoros értelmében szociopata lett.

A Waldorfal nekem konkrétan az a bajom, hogy baromira nem készít fel az életre. Tényleg baromi jó dolog, hogy a tanárokkal haverkodtok, ezt meg azt lehet, tikörülötettel forog az épület, de mondok valamit: az élet nem így működik. Mindig lesznek főnökök meg alárendeltek, akkor is, ha szabadúszó festő vagy, igenis lesz, hogy magasról tesznek rád, rosszat akarnak, elgáncsolnak. A Waldorf egy kis burok, ahol biztos baromi jó eltölteni azt a tizenakárhány évet, csak éppen ha kilépsz, rögtön pofára is esel.

A tanulásra nem is térnék ki bővebben, maradjunk annyiban, hogy mind a huszonvalahány waldorfos, akit én ismerek, tudatlan és műveletlen. Szénából házat építenek, ha kettőt tapsolok, de olyan alapvető dolgokat nem tudnak, hogy csak lesek (pl. helyesen írni, de van, aki a Nemzeti Múzeumról is tőlem hallott először).

Nekem a legnagyobb bajom magukkal a diákokkal van. Elvileg az iskola hiperszuper elfogadó, mindenki baromi intellektuálisnak tartja magát, csak éppen aki nem az ő csodás intézményüknek a tanulója, az mind hülye és kívülálló. Baromi antiszoci mindenki, amelyik társaságba én kerültem, ott csak a Waldorf volt a téma, nosztalgia, stb. ami nekem és pár másik "külsősnek" elég zavarónak bizonyult. A Waldorfos diákok szentül meg vannak róla győződve, hogy csak a Waldorf és semmi. Egyszerűen nincs élet a Waldorfon kívül számukra. Az exem már az első randin az államit szidta, amikor a kötélpályán megismertem egy kislányt, az volt az első kérdése, államiba járok-e... Hát normális ez?! Az általam ismert összes waldorfos deviáns, elutasító, antipatikus és szociálisan fejletlen, nem mellesleg folyton érzékenykedő ember, akik nyavalyognak, milyen szar ez meg az, csak a Waldorf jó.

Arról meg nem is beszélek, mi van a felsőoktatással. A barátom, miután kijárta az "oskolát", tudod, mit csinált? Két hónapig dolgozott valami kertészetben minimálbérért, aztán befejezte, mert szemét a főnök. Azóta is otthon lakik, tanulni nem tanul, anyja apja eltartja. Na, gratulálok ehhez. Teszem hozzá, a barátai ugyanilyen tartalmas életet élnek.

Az exem valami miatt megsértődött rám, máig nem tudom, mi az, egy hétig hozzám sem szólt, majd közölte, hogy szakítsunk. Meg sem próbálta megoldani a helyzetet. Semmi. És ez a mentalitás az egész életére igaz. Minden barátnőjével eljátszotta ugyanezt, alig volt kapcsolata, ami hosszabbnak bizonyult pár röpke hónapnál. Ha valami nehézségbe ütközött, menekült. Márpedig az élet telis-tele van nehézségekkel, amiket meg kell tanulni kezelni. De az exem nem tudta hol megtanulni, elvégre se otthon, se az iskolában nem volt erre lehetősége. Az iskola nem csak arra való, hogy jól érezd magad meg hasonlók. Tovább megyek, nem is csak arra, hogy megtanuld, amit meg kell, és leérettségizz. Az iskola felkészít az életre, hogy sikeres ember lehessen belőled, de legalábbis ne omolj össze minden kis csipcsupp ügyért. Vannak szabályok, amiket be kell tartani. Nekem már eleve ez a tandíj dolog nem tetszik, mindenki akkor és úgy és annyit ad bele, amennyit akar. Legyen meghatározva, mikor és mennyit, mint a mi sulinkban. Ne forduljon elő olyan, hogy ha a diákok a második világháborút tanulják, aztán meg Szent Istvánt, mert így van kedvük. Egy iskolában legyenek szabályok, legyen tandrend, egy előírt norma. A társadalom szabályai is ezek (nagyrészt). Ha a Waldorf ezeket kiiktatja, az nagy károk okozója lehet.

És végezetül, azzal is tisztában vagyok, hogy minden waldorfos teljes mellszélességgel védi az iskoláját, min. háromszor leszek elküldve anyám valagába, mert mégis hogy merem számra venni a Waldorfot, amikor itt a boldogság a lényeg, ami a föld mozgatórugója, stb. Szerintem is nagyon fontos a boldogság, iskoláj belül is, de boldognak nem csak úgy lehet lenni, ahogyan a Waldorf tartja. Egyébként, sok olyan embert ismerek, akik szorosabb kapcsolatban vannak/voltak waldorfos diákokkal, mindenkinek ugyanez a véleménye, mint nekem... ezt a véletlent. Nade, nem gondoljátok, hogy ha a legtöbb embernek az a véleménye a Waldorfról, hogy életképtelen és a társadalomba beilleszkedni nem tudó, tanulatlan embereket bocsát ki a "burokból", akkor bennetek is lehet hiba, és talán elképzelhető, hogy nem a piszok államisok/egyéb iskolások/csőlátású népségek a hülyék?

Na, lehet kérem lepontozni.

2013. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

(Egy régebbi válaszom a témában copyzva ha nem gond)


Ha szabadna egy negatív véleményt is csatolni én nem ajánlanám senkinek.


Mert

Saját példa 4 évig jártam waldorfba őszintén mondóm h ennél rosszabb iskola nincs a világon.

Ha nem szeretnéd h a gyerekedből egy agresziv állat váljon v ellenkezőleg egy önbizalom hiányos alak akkor ne vidd waldorfba.


Na velem a következők történtek ill tapasztaltam.

Már az első nap rám szált a helyi menő banda. Mikor haza mentem sírva könyörögtem az anyámnak h húzzunk el innen persze nem hallgatott rám.

És a 4 év alatt engem megvertek, megaláztak,bántalmaztak...

És mindezt azért mert nem voltam nekik szimpi.

Mert az osztálytársaimat csak a szex érdekelte másról nem is tudtak beszélni.

Engem meg nem.

Persze a waldorfban amúgy is azt csinált mindenki amit akart így mindennaposak voltak a különböző bántalmazások.


Volt olyan h eltörték egy gyerek lábát majd az ofő azt mondta h "Menj kérj tőle bocsánatost kisfiam". Ha bármiért odamentél tanárhoz elvoltál sz...va. Nem érdekelte őket mi van veled h bajod van v mi.

Úgy h én láttam késelést, bordatörést lábtörést, vandálkodást, rablást.

Egyszer még v ki az iskolát is kirabolta.


Az oktatás színvonaláról meg annyit h semmi értelme nincs.

Konkrétan rajzolgathattunk zsiradékával, kaparhattuk a krumplit szántóföldön...


Volt olyan tanár aki azt mondta h "A Tádzs Mahal milyen szép palota" ami egy síremlék !!!

Szóval a színvonal mint olyan a béka segge alatt van.

Ha a gyerek elmegy egy normális iskolába ismételhet majd meg osztályokat mert nem ütik meg a szintet. Vagyis a semmiért volt ott ami most szem 35.000-be fáj havonta.


Nekem is kellet. És normális egyetem nem fogja felvenni sőt a waldorfos tudással nem fog tudni letenni 2 tárgyat emelten h felvegyék mert most már az kell.

A waldorf arra jó h mehet a Tesco-ba árufeltöltőnek v takarítónak, v mekibe melozni.


Ezt szeretnéd szegény gyereknek ???

H egy lelki roncs szerencsétlen buta legyen.

V egy agresziv állat.

Mer más nem lesz.

2013. dec. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
92%

Én oda jártam négy évig. Csak alsó tagozatra ajánlott! Arra jó, megtanitanak az alapokra, es rengeteg a művészetes dolgok.. de utánna nem ajánlott! Nem tudjak szerencsetlenek letenni majd az éretségit se. Van egy ismerosom aki atment altalanosbol a Waldorfba mert bukásra állt matekbol.. A a waldorfban hirtelen az osztaly legjobb matekosa lett!

Szoval negyedik osztaly felett nem jo!

(Az alatt tényleg nem rossz, hisz engem felvettek az ország egyik legerősebb gimnáziumába..)

2013. dec. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
95%

Örökre bennem marad mikor a tanár felírta ezt a táblára: LFS. " Gyerekek, tudjátok ez minek a rövidítése? Lófasz! LFS=Lófasz!"

Oda nem komplett tanárok vannak.

2 évig jártam oda. Elkezdtem külön tanárhoz járni, mert lemaradtam az anyaggal. Mikor az ofőm megtudta, hogy külön tanárokhoz járok, teljesen kiakatt hogy mégis mit képzelek én magamról.

Nagyon kirekesztőek tudnak lenni, speciel velem nem, de volt egy lány akit rendszeresen csúfoltak, mert epilepsziás volt, és a gyógyszere hatása miatt felpuffadt kissé. Szerintem ez undorító...

De, hogy mondjak valami jót is: megtanultam rajzolni, és megszerettem de nagyon, és mára egész kis szép dolgokat tudok összehozni.

2013. dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
95%
Utolso vagyok: nem a tanárok csúfolták hanem a gyerekek... Hát, fogalmazni azóta se tudok.
2013. dec. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
4%

Uramatyám!!!!!!

Persze hogy nem minden waldorf jó jesszusom persze ha mondjuk egy mis faluba jársz akkor még szép hogy rossz a tanítás.

És az hogy egy lelkibeteg gyereket isemer az egyik kommentelô az még nem jelent semmit jesszusom mintha állami suliban nem lennének ilyen gyerekek én nem csak egy ilyen gyereket ismerek államiból aki különböző okokbol lett beteg (mondjuk egy tanár úgy megalÁzta)

És az sem igaz hogy nem tudjákl etenni az éretségit ha pl valaki megnézne egy statisztikát akkor ezt rövtön lehetne látni.egyátalán nem lesznek rosszabbak az eredmények sőt.

Pl a tavaly érettségiző oyztályban 20-an voltak ebből 14-et külföldre vettek fel és ebből 7 a világ tíz legjobb egyetemeire ment tovább tanulni.

Ennyit rólatok.

2014. aug. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Külföldre vették fel őket? Ez már mindenképpen azt jelenti, hogy jó?

Külföldön is vannak jobb és rosszabb egyetemek, ahogy itthon is.

Én azt látom, hogy azok a gyerekek járnak oda, akiknek a szülei a státusz szimbólumot látja az egészben. Mert akkor elmondhatja, hogy az ő gyereke bezzeg Waldorfos.


Anno amikor elkezdődött, szerintem egészen más értékrendet képviselt. A leírt pedagógia mára már nincs alkalmazva. Mára az egész egy következetesség nélküli, újgazdag gyűjtő. Ahol sem szabály, sem tiltás, sem iránymutatás, sem tanács, sem elfogadás nincs.


Kipróbáltuk, mert a gyerekünknek szerettünk volna egy olyan helyet amit szeret, ahol a természettel való összhangban lehet, és nem egy kockát készítenek belőle. Soha többé! Mi még időben léptünk, és olyan állami intézménybe van azóta amit imád és fejlődik.

jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Elvakult szekta feeling...


Meneküljön aki tud!

jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!