Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási intézménybe...

Felsőoktatási intézménybe való jelentkezéskor hány szak beírása után kell fizetni? (alapképzés)

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

3 van "ingyen" az alapcsomagban (így is kell fizetni 9ezer forintot!), és nem tudom mennyiért lehet még maximum 2-t ezen kívül.

De pl. az, hogy valamit megjelölsz államin, és aztán önköltségesen is, egynek számít, nem kettőnek :)

2013. nov. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A 9ezer forintot miért kell fizetni? illetve mikor?
2013. nov. 27. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a hivatalos neve, a lényeg az, hogy jelentkezési díj, nem tudom, mikor kell fizetni, van egy határideje, de nem fogsz róla lemaradni, az biztos. Ha belegondolsz, mennyi ember dolgozik ezen a folyamaton, akkor valahol érthető, hogy valahonnan pénzhez kell jutni, mert az állam nem túl bőkezű ugyebár :D De ha pl. hátrányos helyzetű vagy (amiért többletpont is jár), akkor a felvételizés végén visszakapod az Oktatási Hivataltól a befizetett összeg felét. Az már más kérdés, hogy én tavaly felvételiztem, augusztus közepére ígérték a pénzt, és még mindig nem kaptam vissza :D
2013. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly úgy volt, max. 5 helyet lehetett megjelölni, 9000 Ft volt az alapdíj, amiért 3-at tudtál megjelölni, ezen felül képzésenként 2000 Ft kiegészítő díjat kellett fizetni, de ahogyan írtam magx. 5-öt jelölhettél meg.

A papíron jelentkezők a laphoz tartozó csekken fizethették be, ott először befizetted, és utána postázhattad a jelentkezést, a neten jelentkezők meg utalással, vagy netes kártyával fizethették be. Tehát a jelentkezési díjat a jelentkezéskor kell fizetni.

Hogy idén mik lesznek a pontos dátumok és tudnivalók, az elvileg december közepén derül ki.

2013. nov. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,mindenkinek!!:)
2013. nov. 28. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!