Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha tanárnak mennék (biológia-k...

Ha tanárnak mennék (biológia-kémia mondjuk), hogyan törhetek ki és lehetek sikeres? Egy tanár, hogy tehet szert sok pénzre?

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
legyél inkább politikus. Azután állj át a fidesz oldalára, lopj egy csomó pénzt, és szarj a világra és az emberekre
2013. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy a tanárnak a sikert a sok pénz jelenti. Az ne menjen tanárnak, aki csak ennyit lát ebben. A tanárnak a siker a diákjai szeretete, az, hogy évtizedek után is köszönik azokat a gondolatokat, amit kaptak. És nekem volt ebben részem. Nemrég volt egy osztálytalálkozóm egy olyan osztállyal, amelyiknek valaha én voltam az osztályfőnöke. Sikeres embernek érzem magam.
2013. nov. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pont, hogy nem ennyit látok bele. De ha egyszer mindenkitől azt kapom, hogy nem lehet megélni belőle, érdekelne van-e tapasztalata másnak ez ügyben.
2013. nov. 29. 23:29
 4/10 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:


De én nem szeretnék politikus lenne. Nem érdekel az a pálya.

2013. nov. 29. 23:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Szóval szerinted az a sok ezer tanár naponta éhen hal?
2013. nov. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem. De nem él jól. Ha egy ember hivatása a tanár lenne, miért van az, hogy nem kereshet vele több pénzt, amivel egy átlagos színvonalat (legalább!) sikerül élnie? Megértem, hogy manapság nagyon kevés embernek hivatása a tanári pálya és akik úgy választják ezt, hogy nem szívesen csinálják, azoknak valóban ne teremjen babér, de az a kevés aki szívvel-lélekkel űzi, azok nem értem, miért kell, hogy minimális fizetésen tengődjenek? És igen, fontosnak tartom manapság, hogy ne annyit keressek, amennyit egy tanár, mégha egész életemben is azt csinálnám szívesen.
2013. nov. 29. 23:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Én tanár vagyok, a feleségem is az. Felnőttek a gyerekeim. Van lakásunk, nyaralónk, autónk, voltam négy földrészen és számos országban. Mit nem értem el?? Miért kellett volna még pénzt hajkurásznom??
2013. nov. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor az életben mindent sikerült elérned? Hát pont ez érdekel. Tanárként elértél mindent. Gyerekeidnek nem kell nélkülöznöd, se semmi?
2013. nov. 30. 01:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Kitörni azzal tudsz, ha sok tanítványod ér el jó helyezéseket a versenyeken, és ettől felfigyelnek rád, de több pénzed nem lesz.

Egyébként a kitörés egy meglehetősen inadekvát fogalom a tanársággal kapcsolatban, mert egyszerűen nem ez a tanári lét értelme.

Több pénzre úgy tehetsz szert, ha magántanítványokat fogadsz, könyveket írsz, még több pénzre pedig úgy, hogy magániskolát alapítasz.

Általában ha a sok pénz az életcélod, akkor ne vállalj alkalmazotti állást, hanem legyél vállalkozó, alapítsál cégeket. Persze ennek kockázata is van, és erre alkalmas személyiséggé is kell válni. Oda viszont nem vezet kikövezett királyi út, nem lehet semmilyen diplomával megkapni ajándékba.

2013. nov. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tarts különórákat
2013. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!