Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért csökkennek folyamatosan...

Miért csökkennek folyamatosan a követelmények a közoktatásban, és a felsőoktatásban is?

Figyelt kérdés

elég sok idős emberrel beszélek mostanában, kérdezték, hogy friss gólyaként mivel töltöm napjaimat az egyetemen, és szóbakerült, hogy függvényanalízis van a porondon, deriválunk, integrálunk, stb.


ekkor mondta, hogy hát nekik az szerves része volt a gimnazista matematikának 25 évvel ezelőtt. most 10ből kb. 1 iskolában veszik komolyan az analízist, azt is inkább fakton. de több ilyen példát tudnék felhozni, nem akarom hosszúra nyújtani.


másik, fizika előadáson néha szarkasztikusan megjegyzi a tanár, hogy ilyet neki ma már nem szabad felírni a táblára, pedig régen tőlük megkövetelték.. ettől függetlenül nekem nagyon nehéz az egyetemi fizika, a legtöbb kredites tárgy, de meggyőződésem hogy csakis azért, mert a középsuliban szar oktatást kaptam egy amúgy elég neves gimnáziumban, most meg az elte ttk-ra járok.


mit gondoltok ettől? nagyon sok egyetemi tanárom szidja a közoktatást, és kezdem azthinni, hogy teljesen igazuk van.


2013. nov. 30. 11:07
 1/3 A kérdező kommentje:
ja igen, azt még hozzátenném, hogy minden tárgyból ötösre érettségiztem, emeltem 85% lett, de nem tanultam magam halálra, és visszagondolva úgy látom, hogy egy majom is tud ilyen teljesítményt nyújtani, mert röhejesen könnyű volt az érettségi, és nem érzem, hogy valódi ütős tudás van mögötte.
2013. nov. 30. 11:11
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak nézz körül és megtudod a választ. Elég, ha itt beleolvasol néhány kérdésbe vagy kommentbe.

Sajnos egyre több az olyan, akiről még azt is nehezen hiszem el, hogy az általánost elvégezte. Sokak helyesírása olyan, hogy még egy magyarul tanuló külföldi is lealázza.

Osztani, szorozni csak géppel tud, vagy még azzal sem. A házit még úgy sem tudja megoldani, hogy csak egy képletbe kéne behelyettesíteni a dolgokat vagy az órai feladatban átírni a számokat.

Sokan ezt meg sem próbálják, inkább kiírják valamelyik fórumban kérdésnek. A kompetencia felmérések eredményei is siralmasak. Ha nem vitték volna lejjebb a színvonalat az érettségin vagy akár az egyetemen, akkor sokan pofára estek volna. Persze vannak kivételek, de sajnos egyre kevesebben.

2013. nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet.

A középiskolai csökkenés azzal magyarázható, hogy ma már nem kell annyi "felesleges" tárgyat emelt szinten tanulni, csak azokat, amik érdekelnek. Ez szerintem egy pozitív dolog, én például nem szívesen tanultam volna analízist a gimiben, mert a legkevésbé sem érdekel és sosem lesz rá szükségem. Ennek ellenére bírom a matekot, 92%-os lett a közép érettségim belőle, de többet nem fogok ilyesmit tanulni.

2013. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!