Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kihez kell fordulni, ha nem...

Kihez kell fordulni, ha nem tartják be a Tanulmányi és vizsgaszabályzatot és akkorra írják ki a vizsgaidőpontokat, amihez nekik kedvük van?

Figyelt kérdés

Az oktatásért felelős főember pedig mellébeszél, azt mondja, hogy a szabályok szerint rendben vannak a vizsgaidőpont kiírások.

Itt mindig azt csináltak eddig is, amit akartak, semmilyen szabályzat nem számított nekik. Kihez fordulhatunk akkor, ha egyetemen belül csak kamuznak, hogy ne kelljen dolgozniuk egy kicsit?


2013. dec. 2. 17:34
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
És pedig pontosan le van írva, hogy rosszul csinálták a vizsgaidőpontok kiírását, a szabályzatot bemásoltuk nekik, ahol világosan le van írva, de akkor sem változtatnak...
2013. dec. 2. 17:38
 2/21 anonim ***** válasza:
Ez a bürokrácia. Egyébként mikor és hogyan írták ki a vizsgaidőpontokat?
2013. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

az a lényeg, hogy ez a bizonyos vizsga nem a rendes vizsgaidőszakba tartozik és ők mégis akkor akarják tartani, amikor még sok-sok más vizsgánk is van.

nem tudunk ellenük tenni semmit.

retteghetünk így a bukástól, mert nem tudunk fizikailag sem felkészülni...

2013. dec. 2. 18:16
 4/21 anonim ***** válasza:
Az oktatásért felelős főember az oktatási dékánhelyettes? Ha igen, akkor a dékánnak panaszold el, bár valószínűleg évek óta így van és senkit se érdekel.
2013. dec. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

azzal takaródzik az oktatási dékán, hogy névtelenül írtam hozzá a levelemet, ezért ő nem köteles intézkedni.

Ha megmondanám a nevem, rosszul járhatok könnyen.

Mit lehet tenni ilyen esetben?

2013. dec. 3. 15:40
 6/21 A kérdező kommentje:
igen, egyébként évek óta így van. sokan meg is szoktak bukni emiatt és fél évet halasztaniuk kell.
2013. dec. 3. 15:40
 7/21 anonim ***** válasza:
Név nélkül tényleg a kutyát sem érdekli. Rendes fellebbezés kell hozzá nálunk is, névvel, eha-kóddal, stb. Bár felénk a tanárok normálisak. Igaz volt, hogy betojtunk, mert egyetlen vizsgát hirdettek meg első hétre, de miután voltak néhányan, akik megbuktak (és jelezték, hogy javítani akarnak), további két vizsgaidőpontot is feltettek januárra.
2013. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
de mi van, ha megmérgesednek a vizsgáztatók, mert bepanaszoltuk őket, nekik nem tetszik bármilyen változtatás az "életmódjukon", ők a kiskirályok nálunk?
2013. dec. 3. 15:48
 9/21 A kérdező kommentje:
és ez a vizsga egy komplex 3 részből: írásbeli, szóbeli, szóbeli-ből áll, ami a kétéves képzés valamennyi vizsgájának anyagát kéri számon, akármit kérdezhetnek. aztán vitatkozgathatunk, hogy azt leadták-e vagy sem...
2013. dec. 3. 15:50
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy amiatt kapsz rossz jegyet, mert pikkel rád a tanár, kérheted, hogy bizottság előtt javítózz. De, ha jól értem, ez egy szigorlat, tehát minimum két tanár fog vizsgáztatni. Valamint az egyetem egyetem, ezért a tanár nem köteles érinteni az előadásokon a tananyag minden pontját, elég, ha utal rá. Vicces is lenne néhány óra alatt leadni több száz, vagy épp több ezer oldalnyi anyagot, tehát azon vitatkozni, hogy leadták-e, felesleges. A kérdés az, hogy a kötelező szakirodalomban benne van-e. Egyébként én a helyedben akkor kezdenék el pattogni, ha már megbuktál, hogy legyen javítóvizsga.
2013. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!