Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha teljesen hülye...

Mit tegyek ha teljesen hülye vagyok a reál tantárgyakhoz?

Figyelt kérdés

A matek, a fizika és a kémia az ami semmilyen formában nem megy... Egyszerűen csak nem értem őket és így nem tudok mit gyakorolni.A matek még talán elmegy mert az 3-as, de fizikából és kémiából már most két 1-esem van.Hogyan fejleszthetném ezt a reál dolgot?

Előre is köszi a válaszokat.


17/L


2013. dec. 3. 17:02
 1/3 reptoid ***** válasza:

Mondjuk leülsz fölé, és megtanulod.

Na persze nem az aktuális anyaggal kell kezdeni, hanem kb. évekre visszamenőleg. Annak semmi értelme, ha megtanulsz matekból most valamit, de amúgy nem látod át, mit is csinálsz. Szóval szerintem feladatokat el se kezdj csinálgatni. Keress egy embert, aki ért hozzá, és még mellé érthetően is tud magyarázni, aztán szépen lassan menni fog az.


A fizika meg a kémia kicsit másabb szerintem. Ott le vannak írva konkrétan a dolgok a könyvben. Bonyolultnak tűnhetnek a mondatok, de ilyen szépen újra el kell olvasni. Többször is. Lassan. Tagmondatonként.

Utána próbáld az egészet elképzelni, utána pedig elmagyarázni valakinek, akár a kutyádnak, macskádnak vagy a falnak. Lehetőleg úgy, hogy még egy kavics is megértse.

Ha valami nem lesz világos magyarázás közben, akkor nem lerázzuk, hogy ezt nem kell tudnom, nem értem, nem fontos, hanem irány vissza a könyv fölé, aztán addig olvasni, míg tiszta nem lesz.



Hidd el, semmi nehezet nem tanítanak az iskolában. Csak akarni kell megérteni is.

2013. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A reál tárgyak azért nem mennek sok embernek, mert lusták gondokodni. A reál tárgyat tanulni, nem úgy kell mint humánt, hogy fogod maga beseggeled és visszamondod. Itt érteni kell amit tanulsz. A legjobb az, hogyha elolvasod az anyagot majd megpróbálod elmondani a tanultakat a saját szavaiddal. Ha nem megy, akkor nem érted az anyagot, még egyszer el kell olvasni, vagy keresni kell valakit, aki elmagyarázza.
2013. dec. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megpróbálom így csinálni :)
2013. dec. 3. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!