Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanúlni vagy dolgozni jobb?

Tanúlni vagy dolgozni jobb?

Figyelt kérdés

(Igazából nem tudom, hogy milyen kategóriába írjam ezt a kérdést ezért akit zavar, hogy ide írtam azért bocsi)


Az a helyzet, hogy már nagyon utálok tanulni. Nemsokára érettségi és már olyan szinten tele van a fejem hogy megőrülök. A családom elvárja hogy tovább tanúljak, de nem vagyok túl jó tanuló, nem hiszem, hogy bárhova is felvennének.

Ha érettségi után dolgozni megyek az miért annyira gáz? Tudom, hogy mostanába már kb. diploma kell, ha többet akarok keresni minimálbérnél, de jelenleg nekem elég lenne annyi is. De hiába mondom ezt bárkinek is, állandóan csak azt hallom hogy tanúljak ameddig csak tudok. Biztos dolgozni se jobb, de már marhára elegem van abból, hogy nincs semmi pénzem, a szüleim megveszik nekem, amire szerintük szükségem van én meg csak fogjam be a szám és tanúljak.

Meg mindenki azt mondja hogy sokkal jobb volt suliba járni. Több volt a szabadidejük. Hát nem azért, de kettőig suliba vagyok, 7-ig tanulok, és már este is van. Ha dolgoznék, haza jönnék és kb semmit nem kéne csinálnom. Még ha külön is költöznék, szerintem simán be lehetne úgy osztani az időmet hogy jobban ráérjek.

Miért mondja mégis mindenki azt hogy suliba jobb járni mint dolgozni?


2013. dec. 3. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Érettségizz le, kerülj egy féreg helyre ahol 6 órásként vagy bejelentve, 6 órás bért is kapod, de 12-14 órákat kell lehúzni. Közben persze "kuss a neved" mert 138 ugyanolyan érettségizett ember van, akit be lehet tanítani 1óra alatt ugyanarra a munkára! Nos ha ez megvan, akkor majd visszasírod a sulis éveket!
2013. dec. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most már azért fejezd be az iskolát

Mondd meg a szüleidnek, hogy te nem akarsz tobábbtanulni

2013. dec. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen suliba jársz?

Szakközép v. gimi?

2013. dec. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!