Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kosztolányi-Édes Annájában...

Kosztolányi-Édes Annájában Anna kit ölt meg?

Figyelt kérdés
Mert most olvasom, hogy megölt valakit de erről a részről lemaradtam mert a suliban néztük.
2009. nov. 22. 13:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg ha esetleg valaki tudná, hogy hogyan ölte meg meg hol és, hogy miért?
2009. nov. 22. 13:56
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Anna a Vizy házaspárt ölte meg. Anna szeretetnélküli életet élt, csak egy eszköznek, egy gépnek tekintették Vizyék is. Anna szelídsége, engedelmessége és hatékony munkája miatt egy élő legenda lett a környéken, de ugyanolyan magányos maradt, mint azelőtt. A lány vágyott arra, hogy szeressék. Ennek bizonyítéka a játéktrombita, amit az előző helyén a kisfiútól kapott, a tyúk, akit nevelgetett, Patikárius Jancsival való viszonya is. A szeretet hiánya miatt személyisége eltorzult, így ténylegesen géppé vált (úgy viselkedett, öltözködött, mint a háziasszony). Annának több kitörési kísérlete is volt. Ilyen volt Jancsival való viszonya, és házassági kísérlete a kéményseprővel, de mindkettő kudarcba fulladt. Jancsi „árulása” volt az utolsó csepp a pohárban. Még aznap éjjel álmukban brutálisan megölte gazdáit. A gyilkosság látszólag indok nélküli cselekedet volt. Az azelőtt keveset evő, tisztaság- és rendmániás Anna teljesen kifordult magából, habzsolt és rendetlenséget csinált. Valójában gyűlölte a vér látványát, még egy csirkét sem tudott volna megölni. A gyilkosság jól példázza, hogy mekkora traumát okozott neki a szeretet nélküli élet.
2009. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2009. nov. 22. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:
El is olvashatnád, nem vastag könyv :))
2009. nov. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tudom...

De a suliba órákon 3 részletben néztük meg és az utolsóról lemaradtam mert beteg voltam, és holnap már felelünk belőle.

2009. nov. 22. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!