Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a Pécsi Tudományeg...

Szerintetek a Pécsi Tudományegyetem levelező szakára nagyon megterhelő lenne rendszeresen Pestről járni?

Figyelt kérdés

Havonta lennének az órák, de akkor gondolom péntek, szombaton.

Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?


2013. dec. 9. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Havonta konzultációs hetek vannak. 4 Konzultációs hét összesen. Budapest és Pécs között sok busz megy( expressz járatok) Szerintem nem megterhelő.
2013. dec. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én pécsről járok pestre minden hétvégén. az út 2,5 óra, egyáltalán nem megterhelő
2013. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én levelezőn tanulok Pécsen, de én itt lakok, viszont elég sok évfolyamtársam jár távolabbról, köztük vannak akik vonattal Pestről, pedig ezen a szakon nem havi egy péntek-szombat van, hanem általában 2 hetente, és félévente 7 péntek-szombatos alkalom a szorgalmi időszak, mondjuk a vizsgaidőszakban nem mindegyikből kell vizsgázni, mert a tárgyak úgy feléből utolsó alkalommal kell.


Alapszakosoknak ugyanezen a karon meg hetente van, de csak szombat.


Te milyen szakon akarsz tanulni?

2013. dec. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Én most itt Pesten járok fősulira, és az alapszak elvégzése után mennék szakirányú továbbképzésre, és egyedül Pécsen találtam olyat, ami érdekelne. :)

Munkavállalási tanácsadó szakirányú továbbképzésről hallottatok valamit?:)


Csak azért kérdeztem, hogy nem megterhelő-e, mert ha van pénteken pl. reggel 9-től, akkor már hajnali 5-kor szállhatnék vonatra, aztán szombaton megint?

Meg ha jól tudom, pénzben is sok a vonatjegy.

Vagy a buszjegy olcsóbb?

2013. dec. 9. 19:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Jelentős árkülönbség nem lehet a busz és a vonat között, annyi, hogy a vonat több km, de mindkettőre van pótjegy. Vonatból csak az IC-vel érdemes menni ezen a vonalon, mert a "gyorsvonat" minden fánál megáll.


Mondjuk levelező diákigazolvánnyal van 50%-os kedvezményed lakhely és suli között (én hivatalosan szüleimnél lakok, ezért én is igénybe vettem sokszor).


Ja és gondolom ez a képzés FEEK-en van, na én egy időben azon a környéken laktam, és vasútállomástól nekem olyan fél óra volt gyalog, és a buszpályaudvar is nagyjából ugyanolyan messze van, szóval érdemes helyi buszra is felszállnod.


Hát fárasztónak biztos fárasztó lesz, de azért megjegyzem, az a kar nem a magas színvonaláról híres, és akkor még enyhén fogalmaztam...

2013. dec. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Hogy érted, hogy nem magas színvonalú?

Vannak tapasztalataid?

2013. dec. 10. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!