Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyakornokként szeretnék...

Gyakornokként szeretnék elhelyezkedni, de jelenleg nincs hallgatói jogviszonyom. Lehetséges ez? Ha igen, hogyan oldhatnám meg?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az, hogy idén júniusban végeztem el a BSc-képzést, majd nekiálltam munkát keresni. Azonban a legtöbb helyen elutasítottak, mert nincs elég szakmai tapasztalatom. Ezért szeretnék fél évig gyakornokként dolgozni, de mivel a mesterképzést csak 2014 szeptembertől kezdhetem el, így fél évig még nem számítok hallgatónak. Szeretném ezt az időszakot hasznosan eltölteni, hogy minél hamarabb rendes, fizető állást találhassak. Januártól erre lenne is egy lehetőségem, a gond csak az, hogy nem tudom, jogilag hogyan lenne megoldható, hogy hallgatói jogviszony nélkül bejelentsenek, mint gyakornokot.

2013. dec. 12. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mivel végeztél a BSc-vel pályakezdőnek számítasz!! (ami az adókedvezmények miatt kedvező a munkáltatónak) hallgatói jogviszonyt max úgy szerezhetnél ha beiratkoznál egy iskolarendszerű okj-s képzésre, januárban, februárban indulnak ilyenek. De amúgy gyakornoknak így is felvehetnek, nem mindenhol kérnek hallgatói jogviszony igazolást.
2014. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bizonyos cégek kereshetnek frissdiplomásokat ún. trainee programokban. Ez olyan, mint a gyakornoki program, csak esetenként hosszabb (1-1,5 év).
2014. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, mit

végeztél ?

2018. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen

Bsc ?

2018. aug. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!